istanbul escort bayan

20° Kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
 • EURO 6.72
 • DOLAR 6.00

Vali Gül; “Savunma sanayi ve medikal sektöründe kümeleşmemiz gerek”

Ekonomi - 12 Nisan 2019 01:04 A A

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Seçim Toplantısı yapıldı. Vali Gül burada yaptığı konuşmada Gaziantep’in savunma sanayi ve medikal sektöründe kümeleşmesi gerektiğini kaydetti.

Gaziantep’in beşeri sermayesi ile huzur ve güven ortamı açısından diğer illerden farklı olduğunu vurgulayan Vali Gül, Gaziantep’teki kardeşlik ve birlikte iş yapma kültürü oldukça kentin büyümeye devam edeceğini ifade etti. Gül, Gaziantep sanayisinin hedefi olarak da savunma sanayi ile medikal sektörünü gösterdi.

Vali Gül, “Gaziantep’in iki sektörde kümeleşme çalışması gerek: Savunma sanayinde ve medikal sektöründe kümeleşmesi gerek. Her iki konuyu da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Gaziantep ziyaretinde arz ettik. Belediye başkanlarımızla, Odalarımızla bu konuda istişare halindeyiz. Biz Gaziantepli sanayicinin her şeyi en iyi şekilde üreteceğine inanıyoruz. Milli sanayinin oluşması ve yüksek katma değerli ürünlerin üretilmesine ihtiyaç var. Bunu birlikte başaracağız. Sizlerin rekabet edebilme gücünüzü artıracak olan Amanos Tünelleri, Lojistik Köy gibi projelerimiz de devam ediyor” dedi.

Gaziantep sanayisinin son 15 yıldaki gelişimine de dikkat çeken Vali Gül, şöyle devam etti: “Gaziantep’te kamu yatırımları artıyor, özel sektörde de gelişme var. Son 15 yılda ilk 500 arasında firma sayısı 9’dan 24’e çıktı. İkinci 500’de 7 firma varken şimdi 33 firmaya yükseldi. İhracata baktığımızda da ilk bin içerisinde 15 yıl önce 33 firma bulunurken, şu anda firma sayımız 68’e yükseldi. Gaziantep olarak toplam ihracatın 1,86’sını yaparken, şimdi 5,46’sını gerçekleştiriyoruz. Bu başarıdan dolayı hepinizi kutluyorum. Bizler de kamu olarak sizin rekabet edebilme gücünüzü artırmak için 24 saat kapımız size açık olacak.

OSB Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Gaziantep OSB’nin Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek, “1969 yılında kurulan ve bugün 43.250.000m2 alanı kapsayan 1011 firmanın faaliyet gösterdiği 5 sanayi bölgesinde 140.000 kişiye istihdam sağlayan Gaziantep organize sanayi bölgesinin, bu yıl 50. yılını kutluyoruz. Gaziantep organize sanayi bölgesi elektrik altyapısı yolları, arıtma tesisleri, çevreye duyarlı yapısı ile Türkiye’ye örnek bir organize sanayi bölgesidir. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ise Gaziantep’in girişimciliği ve üretimi ile Türkiye’ye örnek olduğuna dikkat çekti. Sanayicileri kutlayan Milletvekili Nejat Koçer, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Açık oylamanın yapıldığı seçimlerde 487 sanayici oy kullanırken, uzun yıllardır Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Cengiz Şimşek, OSB’nin yeni başkanı oldu.

Şehitkâmil Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, Gaziantep Milletvekilleri Derya Bakbak, Sermet Atay, GAİB, GTO, GSO, GTB yöneticileri ile sanayiciler katıldı.

Bu haber 29 kez okundu.
Ekonomi - 01:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Turizm ve Koordinasyon toplantısı düzenlendi
  Gaziantep Valiliği ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa illerinin valileri ve belediye başkanlarının katıldığı Turizm ve Koordinasyon toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve çevre illerdeki turizmin geliştirilmesi için ortak kararlar alındı. ŞAHİN: ULUSLARARASI DİLİ KULLANDIK Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, […]
 • 02
  Suriye’den acı haber, 1 Yüzbaşı şehit
  Suriye’nin  Azez Bölgesinde PKK/PYD’li teröristlerle çıkan çatışmada Özel Kuvvetler Komutanlığı Personeli Piyade Binbaşı Sıtkı Doğruer yaralanırken, Dnz. P. Yüzbaşı  Celalettin Özdemir Kilis Devlet Hastanesinde doktorlar tarafından  yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralı Binbaşı Sıtkı Doğruer’in ilk müdahalesi  Kilis Devlet Hastanesinde yapıldıktan sonra Gaziantep’e sevk edildiği öğrenildi. Olayın ardından Gaziantep Valisi Davut Gül, başsağlığı […]
 • 03
  Sümeyye Boyacı ile “Hayallerinin Peşinden Git” söyleşisi Gaziantep’ten start aldı
  ABD’de düzenlenen Paralimpik Yüzme Serisi’nde 50 metre sırtüstü kategorisinde 45.28’lik derecesiyle altın madalya kazanan bedensel engelli milli yüzücü Sümeyye Boyacı Gaziantepli gençlerle buluştu. Türkiye’nin tek ödüllü İskender Markası Bursa Kebap Evi Ana Sponsoru olduğu Paralimpik Yüzme Şampiyonu Sümeyye Boyacı ile “Hayallerinin Peşinden Git” söyleşilerine ilk kez Gaziantep’ten start verildi. Ana Sponsor Bursa Kebap Evi’nin desteğiyle […]
 • 04
  Çeliktürk: “Başarının yolu işinizi sevmekten geçiyor”
  İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk ve yönetim kurulu üyeleri Kızılhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. SAĞLIKLI VE GÜVENLİ BİNALAR Şahinbey ilçesinde bulunan Kızılhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İnşaat Teknolojileri Bölümü öğrencileri ile bir araya gelen İMO Şube Başkanı Çeliktürk, öğrencilerle inşaat mühendisliğinin eğitim, iş imkanları ve çalışma şartları […]
 • 05
  Artık anneler, çocukları için endişelenmiyor
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hz. Amine Yetim Koordinasyon Merkezi’nce yürütülen çalışmalarda ciddi bir memnuniyet gözlendi. “Baba vefat ettikten sonra çocuklarla nasıl baş edeceğim” diye endişe eden anneler, merkezden aldığı profesyonel destek sonunda çocuklarıyla daha sağlıklı ve daha kolay iletişim kurmayı öğrendi. Sosyal belediyecilikte ciddi bir yol kat eden Büyükşehir, Hz. Amine Yetim Koordinasyon Merkezi’yle 3 bin […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU