Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

VERGİ’DE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Gaziantep Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Vergi konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren 6 öğrenciye ödülleri Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından verildi.

Vergi Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda Resim dalında; Özel Çağdaş Bilgi Okullarından Başar Sarp Alagöz birinci, Özel Sanko Okullarından Efe Tanyeri ikinci,  Sani Konukoğlu İlköğretim Okulu’ndan Elif Gürsu üçüncü oldu.

Şiir dalında ise Sani Konukoğlu İlköğretim Okulu’ndan Enes Ararat  birinci, Özel Seçkin Okullarından İrem Akyel ikinci, Özel Emine Nakıboğlu okullarından Muhammet Emin Kurt üçüncü oldu. Dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyeler ile ödüllendirilirken birincilik alan şiiri seslendiren öğrenci salondaki katılımcılar tarafından büyük alkış aldı. Şehitkâmil Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen törenin ardından verilen kokteylde öğrencilerin çizdiği resimler katılımcıların beğenisine sunuldu.

Yarışmada ödül alan öğrenciler vergi vermenin bilinci ile herkes vergisini vermeli ve yarınlara daha güçlü ve daha verimli bakabilmeliyiz diyerek büyüklerine seslendiler.

Etiketler: » » »
1306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

BENZER HABERLER