logo

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
110 Kez Görüntülendi.
Prof Dr Çetin: Kalp Ritim Bozuklukları Hakkında Bilgilendirdi

Prof Dr Çetin: Kalp Ritim Bozuklukları Hakkında Bilgilendirdi

SANKO Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı, SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı, Prof. Dr. Mustafa Çetin, Narkoz Sağlık Dergisinin hazırlamış olduğu Sağlıklı Sohbetler Programı’nda Mezine Sırakaya’nın konuğu oldu.

Programda Aritmiler (Kalp Ritim Bozuklukları) konusunda Sırakaya’nın sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Mustafa Çetin takipçiler tarafından yoğun ilgi gördü. Prof Dr Çetin: Aritmiler (Kalp Ritim Bozuklukları) Hakkında Bilgilendirdi

Normal kalp atışı (ritmi) nedir? Bradikardi ve taşikardi nedir? Kalpte ritim bozuklukları (aritmi) nedir? Kalp ritim bozukluğu belirtileri nelerdir? Kalp çarpıntısı neden olur? Kalp ritim bozukluğunun tedavisi Kalp ritim bozukluğu nelere yol açar (komplikasyonları) ? Ritim bozukluğunun tanısı nasıl konur? Kalp ritim bozukluğuna ne iyi gelir?

Kalp ritim bozukluğunun tedavisi
Aritmilerde tedavi gerekli olabilir veya olmayabilir. Genellikle, yalnızca aritmi önemli semptomlara neden oluyorsa veya daha ciddi bir aritmi kişiyi hayati risk altına sokuyorsa gereklidir. a) Yavaş kalp atışlarını tedavi etmek Yavaş kalp atışlarının (bradikardiler) düzeltilebilecek bir nedeni yoksa, genellikle kalp pili ile tedavi edilir çünkü kalbi güvenilir bir şekilde hızlandırabilecek herhangi bir ilaç yoktur. Kalp pili, genellikle köprücük kemiğinizin yakınına yerleştirilen küçük bir cihazdır. Bir veya daha fazla elektrot uçlu kablo, kalp pilinden kan damarlarının içinden kalbe doğru ilerletilir. Kalp atış hızı çok yavaşsa veya durursa, kalp pili, kalbi sabit bir hızda atması için elektriksel uyarılar gönderir. b) Hızlı kalp atışlarını tedavi etmek Hızlı kalp atışları (taşikardiler) için, tedaviler aşağıdakilerden birini veya birkaçını içerebilir:

Etiketler: » » » » » »
Video Hakkında Yorumunuzu Yazın
3+4 = ?