logo

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
134 Kez Görüntülendi.
Nöroloji uzmanları hangi hastalıklarla ilgilenir?

Nöroloji uzmanları hangi hastalıklarla ilgilenir?

Prof Dr Münife Neyal “Sağlıklı Sohbetler” Programının Konuğu Oldu

SANKO Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Uzmanı, SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. A. Münife NEYAL, Narkoz Sağlık Dergisi “Sağlıklı Sohbetler” Programında Mezine Sırakaya’nın konuğu oldu. Prof Dr Münife Neyal “Sağlıklı Sohbetler” Programının Konuğu Oldu

Nöroloji uzmanları hangi hastalıklarla ilgilenir?

Ameliyat yaparlar mı?

İç sıkıntısı, kaygı, panik bozukluk, depresyon gibi ruhsal şikayetlerle ilgilenirler mi? Böyle yakınması olan hastalar nöroloji uzmanlarına mı başvurmalı?

Baş ağrısı toplumda çok sık görülüyor. Bunların hepsi beyin hastalıklarına mı bağlıdır?  Baş ağrısı olan bütün hastalar öncelikle nörolojiye mi başvurmalıdır? Bazı migren hastaları pek çok ağrı kesici kullandıkları halde baş ağrılarının kesilmediğinden hatta giderek daha fazla olduğundan yakınıyorlar. Bu neden olabilir?

İnme (beyin krizi) (felç) nedir? Nasıl ortaya çıkar? Bir kişi felç geçirdiğini anladığında ne yapmalı?

Hasta felç geçirdikten sonra, mesela birkaç ay sonra tıkalı beyin damarları örneğin anjiyografi ile açılabilir mi? Açılırsa hasta tekrar normale döner mi?

Epilepsi neden olur?

Bütün hastalarda vücutta, kollarda bacaklarda kasılmalar olur mu, ağızdan köpük gelir mi? Epilepsi sadece çocukluk çağında mı görülür? Epilepsi hastalarının dikkat etmesi gereken şeyler var mı?

Epilepsi nöbeti geçiren bir yakınımız varsa ya da bir yerde epilepsi nöbeti geçiren bir kişi görürsek ne yapmalıyız?

Tüm bu soruların cevabı videomuzda!

SANKO Üniversitesi Hastanesi Nöroloji Uzmanı, SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. A. Münife NEYAL, Narkoz Sağlık Dergisi “Sağlıklı Sohbetler” Programında Mezine Sırakaya’nın konuğu oldu. Prof Dr Münife Neyal “Sağlıklı Sohbetler” Programının Konuğu OlduNöroloji uzmanları hangi hastalıklarla ilgilenir?

Ameliyat yaparlar mı? İç sıkıntısı, kaygı, panik bozukluk, depresyon gibi ruhsal şikayetlerle ilgilenirler mi? Böyle yakınması olan hastalar nöroloji uzmanlarına mı başvurmalı?Bütün hastalarda vücutta, kollarda bacaklarda kasılmalar olur mu, ağızdan köpük gelir mi? Epilepsi sadece çocukluk çağında mı görülür? Epilepsi hastalarının dikkat etmesi gereken şeyler var mı?

Etiketler: » » » » »
Video Hakkında Yorumunuzu Yazın
7+1 = ?