25° Açık
 • EURO 6.32
 • DOLAR 5.72

Yaşar: “İş dünyası bankalara mahkûm olmayacak”

Ekonomi - 23 Aralık 2018 21:37 A A

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar: “İş dünyası bankalara mahkûm olmayacak”

Quick Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Yaşar, Türkiye’de ilk kez uygulanan “Kefalet Sigortası” ile ihalelere katılacak olan iş dünyasının önemli bir sorununun çözüldüğünü söyledi.

Mahmut Erdemoğlu’nun sahibi olduğu Maher Holding bünyesindeki Quick Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Yaşar, banka teminat mektubu yerine kullanılabilecek olan Quick Kefalet Sigortasının ihtiyaçtan doğduğunu belirterek, “İş dünyası artık teminat mektubu için sadece bankalara mahkûm olmayacak” diye konuştu.

Yerli ve milli bir sigorta şirketi olan ve yurt genelinde 1.600 acente ile hizmet veren Quick Sigorta’nın 1,5 yıl içerisinde 2,5 milyon poliçeyi aşan performansı ile hızla büyüdüğünü ifade eden Genel Müdür Ahmet Yaşar, kefalet sigortası ile ilgili olarak şöyle devam etti:

SİGORTACILIKTA BİR İLK

“Quick Sigorta olarak dijital, hızlı ve ekonomik çözümlerimizle sektöre yeni bir anlayış kazandırdık. İş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda da kefalet sigortasını Türkiye’de ilk defa Anadolu’nun emrine sunduk.  Kamu ve özel sektörün açtığı ihalelere girecek olan ya da sözleşmeden doğan borcunu kefillendirecek olan şirketlere banka teminat mektubu yerine geçecek Kefalet Sigortası hizmetini başlatmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Artık bizim tacirlerimiz, KOBİ’lerimiz Anadolu’da sadece bankalara mahkûm durumda olmayacak. Artık hem ihalelerde hem de sözleşmelerinde banka teminat mektubu yerine geçen kefalet senedini kullanabilecekler. Yerli bir sigorta şirketi olarak ülkemize borcumuz olan bu ürünü piyasaya sunmaktan dolayı mutluyuz. KOBİ’lerin, tacirlerin bankalardaki kredilerini nakdi kredi olarak kullanabilmeleri için çalışıyoruz.

ÜRETİME DESTEK OLUYORUZ

Bankalar, sigorta ürünlerini satarak sigortacılık alanında faaliyet gösteriyordu. Şimdi ise bizim acentelerimiz, bankacılık alanında faaliyet gösterecek. İş adamlarımız, bankalardaki kredi limitleriyle iş makinesi alabilsinler, istihdam oluştursunlar, yatırımlara sevk etsinler ama gayri nakdi olarak kullandıkları teminat mektuplarını da gelsinler, bizden alsınlar. Uygun koşullarla ve onlarla ihalelere girsinler. Yani onlar işlerini yapsınlar, biz onlara kefil olalım. Hem Yeni Ekonomi Programı’nda yer alan hem de yerli ve milli bir sigorta şirketi olarak ülkemize borcumuz olan bir ürünü piyasaya sunduk. Çalışan, üreten ve katma değer kazandıran iş dünyasına destek vermeye devam edeceğiz.”

KISA SÜREDE BÜYÜK BAŞARI

 

Maher Holding CEO’su Levent Uluçeçen ise, sigortacılık alanına Quick Sigorta markası ile girdiklerini ve geçtiğimiz aylarda Turkland Sigorta’yı da holding bünyesine kattıklarını belirterek “Quick Sigorta kısa sürede büyük bir başarı yakaladı’’ dedi. Türkiye’de ilk kez bir yerli sigorta şirketinin yabancı sigorta şirketini satın aldığına dikkat çeken Uluçeçen, “Quick Sigorta’dan bağımsız olarak faaliyet gösterecek olan Turkland Sigorta ise yakın bir zamanda yepyeni bir yapılanma ile karşınızda olacak.  Enerji, eğitim ve inşaat alanında yatırımları olan Maher Holding aynı zamanda banka dışı finans alanında büyüyecek. Grubumuz teknoloji alanında da yatırım çalışmalarını sürdürüyor. Finans alanında sürekli yeni ürün ve yatırımlarla büyüyeceğiz” diye konuştu. Kredi Skorlama şirketinin yatırımlarını tamamlamak üzere olduklarını belirten CEO Levent Uluçeçen, nihai hedeflerinin rating yani  derecelendirme şirketi olduğunu sözlerine ekledi.

 

İŞ DÜNYASI NEFES ALACAK

Quick Sigorta Gaziantep yetkili acentelerinden Gazi Sigorta yetkilisi Hasan Ali Gözükara da, sigortacılık sektörünün yeni ürünü olan kefalet sigortasının sektörde büyük bir heyecan yarattığını söyledi. Kefalet sigortasına olan ilgilinin hızla artmasını beklediklerini belirten Hasan Ali Gözükara, şöyle devam etti:

“Daha önce bankaların tekelinde olan kefalet mektuplarını artık Quick Sigorta acenteleri de verebilecek. Kefalet sigortası sektörümüz için yeni bir ürün. Yeni olmasına rağmen önemli ilgi görüyor. Bu ilginin hızla büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Kefalet sigortası sektörün büyümesine de önemli etki yapacaktır. Gerek biz acentelere gerekse de iş dünyasına büyük bir heyecan getiren kefalet sigortası ile artık iş dünyası rahat bir nefes alacak. Sektörde ilkleri gerçekleştiren Quick Sigorta’nın, kefalet sigortasını Anadolu kaplanlarının ve KOBİ’lerin hizmetine sunması sektörde büyük bir devrimdir. Hemşehrimiz Maher Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu ile Maher Holding CEO’su Levent Uluçeçen ve Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar’a, sektöre kazandırdıkları yeniliklerden dolayı teşekkür ediyoruz.”

 

 

Bu haber 48 kez okundu.
Ekonomi - 21:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Nevzat Kara spor camiasını üzdü
  Gaziantepli İşadamı Nevzat Kara hayatını kaybetti.  Dün gece arkadaşlarıyla halı saha maçında fenalaşan Nevzat Kara kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 • 02
  Oğuzeli Narı Tescillendi
  “GAZİANTEP’İN ÖNEMLİ TARIM ÜRÜNLERİNDEN OĞUZELİ NARINI TESCİLLEDİK” Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), Gaziantep’in önemli tarım ürünleri arasında yer alan ‘Oğuzeli Narının’ Coğrafi işaret tescil belgesini alarak, şehir adına tescilini gerçekleştirdiği ürün sayısını 12’ye çıkardı. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Türk Patent ve Marka Kurumu Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün […]
 • 03
  GAİB’ten 187 Ülkeye 5,7 milyar dolar ihracat
  “Gaziantep’in Ağustos İhracatı 554 Milyon Dolar“ Dünyanın 187 ülkesine ihracat gerçekleştiren Güneydoğulu ihracatçılar Ağustos ayında da yeni başarılara imza attı. Ağustos 2019’da Gaziantep’ten 554 milyon dolar, Güneydoğu Anadolu Bölgesinden ise 671 Milyon dolarlık ihracat gerçekleştirilirken 2019 yılının sekiz aylık diliminde Gaziantep’ten 4,8 milyar dolar, Güneydoğu Anadolu Bölgesinden ise 187 ülkeye 5,7 milyar dolarlık ihracat yapıldı. […]
 • 04
  Irak ve Suriye’de Kan Kaybeden İhracatçının Afrika ve ABD’de Yüzü Gülüyor
  İhracatın Ağustos Şampiyonu Hububat Bakliyat Sektörü Güneydoğulu İhracatçıların Yeni Rotası Pazar Çeşitliliği 2019 yılı Ocak-Ağustos döneminde Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 154 ülkeye 1 milyar 268 milyon 998 bin dolarlık sektörel ihracat gerçekleştirildiğine dikkat çeken Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya Ağustos 2019’da ise bir önceki yıla oranla %9,8 düşüşle […]
 • 05
  İşte Transfer döneminin en çok konuşulan isimleri
  17 Haziran’da başlayıp 2 Eylül’de sona eren 2019-2020 sezonu birinci transfer dönemi yaz aylarına damgasını vurdu. Türkiye Süper Lig ekipleri kadrolarını birçok yıldız isimle güçlendirirken, ayrılıklar da bir o kadar ön plana çıktı. Süper Lig’de 2019-2020 yaz transfer dönemi resmen sona erdi. Transfer döneminde en fazla transfere imza atan kulüp 22 isimle sözleşme imzalayan İstikbal […]

YOL DURUMU