Yavuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden bir ilk | Narkoz Haber
Kapalı
 • EURO 6.54
 • DOLAR 5.90

Yavuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bir ilk

Eğitim - 02 Ocak 2020 11:51 A A

Yavuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde, Yavuzeli Belediyesi ve Vakıfk12 işbirliği ile Yavuzeli ilçe merkezi ile köylerinde bulunan bütün ilkokul öğretmenlerine ve öğrencilerine Vakıfk12 tarafından basımı yapılan yaklaşık 22.000 adet kitap ücretsiz dağıtıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine altı ay kadar önce atanan Mustafa KIRAÇ, “Gaziantep valiliğinin yürüttüğü “Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor” projesinde destek olmak ve öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için kısa adı “OKA” olan “Okuma Ağacı” kampanyası çerçevesinde Yavuzeli ilçe merkezi ile köylerinde bulunan Yavuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 35 ilkokuldaki toplam 135 öğretmen ile 1960 öğrenciye Vakıfk12 tarafından basımı yapılan yaklaşık 22.000 adet kitabı ücretsiz dağıttıklarını” belirtti.

Bir neslin yetişmesinde ve bir toplumun dönüşüm sağlamasının temel mihenginin “eğitim” olduğuna vurgu yapan Mustafa KIRAÇ, kısa adı “OKA” olan “Okuma Ağacı” kampanyası kapsamında Yavuzeli ilçe merkezi ile köylerinde bulunan öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Vakıfk12 işbirliği sayesinde Yavuzeli ilçe merkezi ile köylerinde bulunan Yavuzeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 35 ilkokuldaki toplam 135 öğretmen ile 1960 ilkokul öğrencilerine ücretsiz kitap dağıtımı yaparak, küçük yaştan itibaren öğrencilere kitap okuma sevgisini kazandırmak maksadıyla onları kitapla buluşturmaya, hayatlarının her anında kitapla buluşmaları gerektiğine vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KIRAÇ, okumayan bir neslin geleceğe de etkisi olmayacağını, okuyan bir neslin geleceğe yön vereceğini, bu amaçla da Gaziantep valiliğimizin de yürüttüğü “Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor” projesine de ilçemizde önemli bir katkı sağlayacağını ve bunun etkisinin kısa sürede görüleceğininin altını çizdi.

Gerek “Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor” projesi kapsamında ve gerekse dağıttıkları kitaplar sayesinde her gün ortalama 25 sayfa kitap okuyarak ayda 750 sayfa kitap okuyacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KIRAÇ, bu sayede her bir öğrencimizin; hayatında bir değişim ve dönüşüm yaşayacağını, okuyarak hayata farklı bir perspektiften bakacağını, hayata daha anlamlı bir bakış açısı geliştireceğini, kötü alışkanlıklardan uzak kalacağını, düzenli bir hayata kavuşacağını, bakış açısının değişeceğini, kelime dağarcığının çok daha fazla olacağını, konuşma tarzının farklılaşacağını, iletişim gücünün gelişeceğini, empati kurma yeteneğinin artacağını, akademik düzeyine etki edeceğini, sosyal ve kültürel yönden daha başarılı olacağını, kısaca topluma yararlı birer nesil olacaklarını sözlerine ekledi.

Yavuzeli AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali POLAT dahil, Vakıfk12 Yönetim Kurulu Başkanı Kerim GÜRÇAY’ın da bizzat katıldığı kitap dağıtım programına duygusal anlar da, yaşandı.

Köylerde eğitim öğretimlerini sürdüren öğrenciler, dağıtılan kitaplar sayesinde yalnız kalmadıklarını ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün her an yanlarında olduğunu hissetmeleri, öğrencilerin gözlerinden belli oluyordu.

Bu haber 60 kez okundu.
Eğitim - 11:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
  Eski Başbakan, Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ( GATA) organ yetmezliği nedeniyle 97 yaşında hayata veda etti. Rahşan Ecevit yıllar önce vasiyetinde rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini açıklamıştı.  
 • 02
  Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde karne heyecanı
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklara 2019- 2020 eğitim- öğretim ilk döneminin karnelerini verdi, duygusal anlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan örgün öğretim sınıfında yarıyıl tatili dolayısıyla, Başkan Fatma Şahin tarafından karneleri dağıtıldı. Hem uyuşturucu bağımlılığı tedavisi […]
 • 03
  Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
  Türkiye genelinde 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla azalış gösterirken, 1 milyon 348 bin 729 adet konutun el değiştirdiği görüldü. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı kaydedildi. Böylelikle Irak vatandaşlarının geçen yıl 7 bin 596 konut satın aldığı saptandı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, konut satış oranları ile alakalı basına […]
 • 04
  Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130’uncu sırada yer alıyor
  Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor. Kadın istihdamı Türkiye’de her dönemde ele alınan, tartışılan bir konu olarak gündemde […]
 • 05
  Yeni nesil okullarımız açılıyor
  Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. Gaziantep’te 16 derslikli Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken karne gününde gerçekleştirilen törenle hizmete alınan okulun açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, yapımı devam eden 4 bin dersliğin 800 tanesinin tamamlandığını kaydetti. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayarak onların hem yeni okula kavuşma hem de karne heyecanına ortak […]

YOL DURUMU