Yıldırım, "Parmak ile gösterilen başarılar kazandık" | Narkoz Haber
14° Parçalı bulutlu
 • EURO 7.22
 • DOLAR 6.52

Yıldırım, “Parmak ile gösterilen başarılar kazandık”

Hareketli Manşet - 18 Aralık 2019 20:46 A A

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) bünyesinde bulunan ve 20 bini aşkın üyeyi, Gaziantep ticari hayatını temsil eden 41 Meslek Komitesinin başkanları,  GTO Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur başkanlığında düzenlenen toplantıda Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlık Divanı üyeleriyle bir araya geldi.

2019 ekonomisinin, GTO çalışmalarının ve gündemin değerlendirildiği toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, görevde geçirdikleri 18 aylık süreçte sektörler, GTO, şehir ve ülke adına çok güzel işlere imza attıklarını belirterek “Parmak ile gösterilen başarılar kazandık, alkışlandık. Bence kendinizi alkışlamalısınız.” dedi.

2020 yılına sayılı günler kala, 2019 yılı ekonomisini genel anlamda değerlendirdiklerinde zor bir yıl geçirdiklerini söyleyen Başkan Yıldırım, toparlanma sürecinin başlamış olmasının tüm ülke adına sevindirici olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

“Biliyorsunuz büyüme 2018 yılının son çeyreğinden itibaren, üç çeyrek üst üste eksi çıktı. 2019’un üçüncü çeyreğinde yeniden artıya geçerek geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 0,9 olarak gerçekleşti. Büyümenin pozitife dönüşü iyi bir gelişme…

Ancak önemli olan bunun sürdürülebilirliğinin sağlanmasıdır. Yılın 11 aylık dönemine baktığımızda Gaziantep’in Türkiye genelinden daha iyi bir performans gösterdiğini gösteriyoruz. Zaten ülke ekonomisini ayakta tutan da bizim gibi kentler, bizim gibi iş insanları… Yani bıkmadan, usanmadan her hal ve şarta çalışmaya devam edenler.”

Sloganımız: “Birlikte başarıyoruz”

2019 yılının 11 aylık dönemindeki GTO çalışmalarını anlatan Yıldırım, “Gaziantep nasıl ki; kentler arasında sıyrıldı biz de hem ulusal hem uluslararası arenada Odalar arasında işlerimizle farkımızı ortaya koyduk. Komitelerimizle, yönetimimizle, meclisimizle, çalışanlarımızla birlikte örnek olduk, öncü olduk, ödüllendirildik. Her meclis toplantısında söylediğim bir şey var:  Biz komitelerimiz kadar güçlüyüz. Onlar çalışırsa biz ilerleriz. Bu bir ekip işi… O yüzden Odamızın sloganı ‘Birlikte başarıyoruz’…” dedi.

Çözüm parçası olmaya çalışıyoruz

Gaziantep Ticaret Odası her zaman sorunun değil, çözümün parçası olmaya çalıştığının altını çizen Yıldırım şöyle devam etti: “Hedeflerimize ilerlerken yolumuzdaki taşların temizlemesi için birilerini beklemiyoruz. Projeler üretiyoruz, faaliyetler gerçekleştiriyoruz, yetkililerle temasa geçiyoruz, kamuoyu yaratmaya çalışıyoruz. Komitelerden gelen her talebi değerlendirerek sorunlar çözülene kadar aşındırmadık kapı bırakmıyoruz.”

“Bizim sorumluluğumuz üyelerimize öngörüleri iletmek, mevcut durumu aktarmak, bu ortamda neler yapabilecekleri konusunda yol göstermek” diyen Yıldırım 2019 boyunca Odanın verdiği hizmetleri şöyle özetledi:

“İlk 11 ayda Odamız ticari işlemler müdürlüğünden 17 bin 064 İhracat Belgesi verilmiş. Üstelik bu belgeleri biz sadece mesai saatleri içerisinde değil, mesai saatleri dışında da elektronik ortamda onaylayarak, ihracatçımıza destek oluyoruz. Üyelerimizin ticari faaliyetlerini yürütebilmek için ihtiyaç duyduğu toplam 102 bin 622 belge verdik. Farklı konularda düzenlediğimiz 51 eğitime 1.487 kişi katıldı.

Düzenlediğimiz 75 adet Seminer, Bilgilendirme Toplantısı, Sektörel Toplantı, Konferans gibi etkinliğimize 5 binin üzerinde kişi katıldı. Mesleki Yeterlilik Merkezimiz 11 aylık süreçte; 622 Belge verdi. Üstelik merkezimiz bu hizmeti sadece Gaziantep’e değil bölgeye veriyor. Her geçen gün yetki alanımız da genişliyor. Şu an 18 alanda belgelendirme yapan akredite bir kuruluşuz. Yaptığımız tüm bu çalışmaların yazılı basındaki yansımalarına baktığımızda Odamız 3 bin 875 kere haber olmuş. Biliyorsunuz artık çağın iletişimi Sosyal Medya üzerinden ilerliyor.

2019 yılında biz de bu alana ağırlık verdik. Bu yıl sosyal medyada 13 milyondan fazla kişiye ulaşmışız.”

2019 yılında başlayan GTO projeleri ve 2020 yılında hayata geçirilecek çalışmalar hakkında da komite başkanlarını bilgilendire Yıldırım konuşmasını, “Elbette tüm bu projeler, çalışmalar siz değerli komitelerimizin katkıları ile daha da anlamlı ve verimli bir şekilde yol aldı ve almaya devam edecek. Bundan sonraki süreçte; Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz ve sizlerle beraber görev süremiz bitene kadar daha da güzel işlere imza atmayı umut ediyoruz.” diyerek tamamladı.

Bu haber 120 kez okundu.
Hareketli Manşet - 20:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni vaka sayısını açıkladı
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Korona Virüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 108’e çıktığını açıkladı. İyileşen sayısı 70 vaka sayısı  ise 7 Bin 641. Toplamda 55 Bin 464 test yapıldı. Günlük coronavirüs tablosu şu şekilde: Toplam test Sayısı: 55.464 Toplam vaka sayısı: 7402 Toplam can kaybı: 108 Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı: 445 Toplam Entübe hasta sayısı: 309
 • 02
  Başkanlardan çağrı: “Yeterli sağlık önlemlerimiz ve ekipmanlarımız yok. Gelmeyin!
  Corona Virüsü  salgınında vaka sayısındaki artış ve okulların da uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte, özellikle büyük şehirlerden  yazlık evi olanlar yazlığına koşunca sahil beldeleri Belediye Başkanlarından Gelmeyin! çağrısı yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın çağrısının hemen ardından Marmaris, Keşan ve çeşitli sahil ilçe Belediye Başkanlarından vatandaşlara  uyarı açıklamaları geliyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras […]
 • 03
  Başkan Fadıloğlu: “Evde kalalım, Risk almayalım”
  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bu süreçte vatandaşlarımız, gerekli hassasiyeti göstererek zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaz ve sosyal mesafeyi koruyarak alınan tüm tedbir kararlarına uyarsa bu salgının ülkemizde yayılmasını engelleriz” dedi. Şehitkamil’de bulunan tüm sosyal tesisler, camiler, spor tesisleri, aile merkezleri, havalimanı, polis merkezi amirlikleri, parklar, pazar yerleri, […]
 • 04
  112 Acil Ambulanslarının hijyeni Büyükşehire emanet
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı yoğun mesai harcayan 112 Acil ambulanslarının dezenfektesine başladı. Büyükşehir, kentte bulunan bütün ambulansların hijyenini sağlayacak. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “pandemi” yani küresel bir salgın olarak ilan edilen Corona Virüsü’ne karşı verilen ulusal mücadele devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarına virüsün Türkiye’de ilk görüldüğü günden beri devam eden  Büyükşehir […]
 • 05
  FMBA, yeni tip Corona Virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini iddia etti
  Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), yeni tip Corona Virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini iddia etti. Açıklamada, “Rusya  FMBA’ya ait ‘Farmzashchita’ Araştırma ve Üretim Merkezi, Çin’in ve Fransa’nın deneyimlerini göz önünde bulundurarak, sıtmaya karşı kullanılan Meflokin ilacının bazında koronavirüs enfeksiyonunun tedavi şemasını geliştirdi” ifadelerine yer verildi. Çalışmaların Rusya Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs tedavi kılavuzuna eklenmesinin önerildiği belirtilen açıklamada, […]

YOL DURUMU