Yılmazkaya, "Hastanelerdeki Poliklinik Hizmetleri Durdurulsun! Buralar Salgın Riski Taşımaktadır"! | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 7.19
 • DOLAR 6.45

Yılmazkaya, “Hastanelerdeki Poliklinik Hizmetleri Durdurulsun! Buralar Salgın Riski Taşımaktadır”!

Sağlık - 18 Mart 2020 18:44 A A

“Poliklinik hizmetleri geçici süreyle durdurulsun, sadece aciller ve yoğun bakım üniteleri hizmet versin!”

CHP’nin Kalp Damar Cerrahı olan Doktor Milletvekili corona virüsle ilgili Sağlık Bakanlığını uyardı.

“Bu zorlu ve riskli koşullar altında hastalara bakan sağlık çalışanlarını, doktorları ve de dolaylı olarak ailelerini bu zincirleme tehlikeden korumak adına gerekli adımlar biran önce atılmalıdır” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, hastanelerdeki polikliniklerin açık olması hem hasta açısından hem de doktor ve sağlık çalışanları açısından büyük risk taşımaktadır” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yılmazkaya, bütün dünyanın etkilendiği bu corona virüs salgınıyla ilgili gerekli tedbirler noktasında hastanelerin büyük risk taşıdığını belirtti.

Yılmazkaya, “Birçok hastanın normal şikâyetleri için polikliniklere giderek muayene olması, corono virüs riskini büyük oranda tetikleyebileceğini” ifade etti.

“Dünya genelinde yaşanan bu virüs salgınıyla mücadelenin tedbirler noktasında duyarlılık gösterilmediği sürece alınan önlemlerin uzun zamana yayılacağını” dile getiren Yılmazkaya, “Bu mücadelede sağlık çalışanlarımızın ve doktorlarımızın polikliniklerde hizmet vermesi, hastalar ve sağlık çalışanlarımız için corona virsünün yayılması açısından elverişli bir zemin oluşturmaktadır. Bu risk sağlık çalışanlarımızın ailelerini de tehdit etmektedir” dedi.

“Hastanelerdeki poliklinik hizmetleri geçici süreyle durdurulsun, sadece aciller ve yoğun bakım üniteleri hizmet versin!” diyen Yılmazkaya, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Doktor ve sağlık çalışanlarımıza en çok ihtiyaç duyduğumuz şu zamanda onları ve ailelerini riske atıp corona virüs salgınında daha verimli olacakları şekilde organize edilmemesi stratejik bir hatadır.

Bu konuda Sağlık Bakanlığının hem hastaların hayatını hem de sağlık çalışanlarımız ile doktorlarımızın hayatını riske atmaması adına, gerekli önlemleri alamaya davet ediyorum.

Corona virüsü küresel ekonomiyi etkilediği gibi ülkemizi de derinden etkiledi, etkilemeye de devam ediyor. Dünyayı kasıp kavuran bu corona virüsü, sağlığın ne kadar önemli bir etken olduğunu hepimize gösterdi. Dünyanın birçok önemli kentinde hayat durma noktasına geldi. Bırakın ticareti insanlar dışarıya çıkmaz oldu. Ülkeler, başka bir ülkenin vatandaşını kendi topraklarına almamak için kapılarını kapatıp, vatandaşlarının yurtdışı seyahatlerini durdurdu.

Dünya genelinde yaşanan bu salgın, sağlık sistemimizin aksayan yönlerinin düzeltilmesi ve yurttaşlarımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması için uzun, verimli ve kalıcı çözümler üretilmesi adına idarecilerimizi pozitif yönde etkilediğine inanıyorum.

Corona virüsü tehlikesine karşı doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın insanüstü gayreti ve özverisi ile bu kötü süreci aşacağımıza inancım tamdır.

Herkesin bu süreçte daha duyarlı davranarak alınan önlemler ve tedbirler noktasında yetkililerin uyarılarını ciddiye almaya davet ediyorum.”

Bu haber 69 kez okundu.
Sağlık - 18:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni vaka sayısını açıkladı
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Korona Virüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 108’e çıktığını açıkladı. İyileşen sayısı 70 vaka sayısı  ise 7 Bin 641. Toplamda 55 Bin 464 test yapıldı. Günlük coronavirüs tablosu şu şekilde: Toplam test Sayısı: 55.464 Toplam vaka sayısı: 7402 Toplam can kaybı: 108 Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı: 445 Toplam Entübe hasta sayısı: 309
 • 02
  Başkanlardan çağrı: “Yeterli sağlık önlemlerimiz ve ekipmanlarımız yok. Gelmeyin!
  Corona Virüsü  salgınında vaka sayısındaki artış ve okulların da uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte, özellikle büyük şehirlerden  yazlık evi olanlar yazlığına koşunca sahil beldeleri Belediye Başkanlarından Gelmeyin! çağrısı yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın çağrısının hemen ardından Marmaris, Keşan ve çeşitli sahil ilçe Belediye Başkanlarından vatandaşlara  uyarı açıklamaları geliyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras […]
 • 03
  Başkan Fadıloğlu: “Evde kalalım, Risk almayalım”
  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bu süreçte vatandaşlarımız, gerekli hassasiyeti göstererek zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaz ve sosyal mesafeyi koruyarak alınan tüm tedbir kararlarına uyarsa bu salgının ülkemizde yayılmasını engelleriz” dedi. Şehitkamil’de bulunan tüm sosyal tesisler, camiler, spor tesisleri, aile merkezleri, havalimanı, polis merkezi amirlikleri, parklar, pazar yerleri, […]
 • 04
  112 Acil Ambulanslarının hijyeni Büyükşehire emanet
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı yoğun mesai harcayan 112 Acil ambulanslarının dezenfektesine başladı. Büyükşehir, kentte bulunan bütün ambulansların hijyenini sağlayacak. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “pandemi” yani küresel bir salgın olarak ilan edilen Corona Virüsü’ne karşı verilen ulusal mücadele devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarına virüsün Türkiye’de ilk görüldüğü günden beri devam eden  Büyükşehir […]
 • 05
  FMBA, yeni tip Corona Virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini iddia etti
  Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), yeni tip Corona Virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini iddia etti. Açıklamada, “Rusya  FMBA’ya ait ‘Farmzashchita’ Araştırma ve Üretim Merkezi, Çin’in ve Fransa’nın deneyimlerini göz önünde bulundurarak, sıtmaya karşı kullanılan Meflokin ilacının bazında koronavirüs enfeksiyonunun tedavi şemasını geliştirdi” ifadelerine yer verildi. Çalışmaların Rusya Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs tedavi kılavuzuna eklenmesinin önerildiği belirtilen açıklamada, […]

YOL DURUMU