istanbul escort bayan

19° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.93
 • DOLAR 6.18

Yılmazkaya, “Karşılıksız Çek Tutarı Son 16 Yılda 34 Kat Artmış”

Hareketli Manşet - 08 Şubat 2019 15:58 A A

Karşılıksız Çek Tutarı Son 16 Yılda 34 Kat Artmış Ama Ekonomide Sorun Yok!

Yoksul kişi sayısı 2002 yılında 12 milyon iken şimdi 30 milyona yükselmiş!

“Damadın dediği gibi ekonomide sorun yok! Ama devletin bankaları milyarlarca lira zarar ediyor. Birçok banka ekonomideki kötü gidişatın etkisiyle şubesini kapatıyor. Cumhurbaşkanı Türkiye’nin en büyük bankasına operasyon çeker gibi açıklamalarda bulunuyor. Vatandaşlarımız ülkeyi terk ediyor. Türk vatandaşı olan işadamları yatırımlarını başka ülkelere kaydırıyor. Sanayici batmış, esnaf kan ağlıyor, emekli-işçi-memur yaşam mücadelesi veriyor. Yoksul kişi sayısı 2002 yılında 12 milyon iken şimdi 30 milyona yükselmiş. Ama her şeye rağmen Damat çıkıp “her şey yolunda” diyor.”

CHP’li vekilden ekonomiye yönelik çarpıcı açıklamalar..!

“Karşılıksız çek tutarı son 16 yılda 34 kat artmış” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya ekonomik verilerle ilgili Hazine ve Maliye Bakanın “ ekonomide sorun yok” diyerek 82 milyonla alay ettiğini ifade etti.

“2002 yılında 740 bin lira olan karşılıksız çek tutarı 2018 yılında 25 milyar liraya yükseldiğini” belirtti Yılmazkaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkede hal böyleyken hazine ve maliye bakanın pembe tablolar çizmesi 82 milyon yurttaşımızla alay etmekten başka bir şey değildir” dedi.

Yılmazkaya, “16 AKP İktidarının kötü ekonomik yönetiminin bedelini yine vatandaş ödüyor. 2002 yılında kapanan şirket sayısı 3 bin 667 iken 2018 yılında tam 3,5 kat aratarak 12 bin 564’e yükselmiş. Ama Hazine ve Maliye Bakanı ekonomik sorun yok diyor. Sadece bu rakamlar bile bizlere esnafın, sanayicinin, işadamının battığını gösteriyor.”

“Üretim olmayınca ülkeye katma değer saylayan fabrikalar, sanayi kuruluşları birer birer batınca büyüme rakamları da düşüyor” diyen Yılmakaya AKP’nin 16 yılını değerlendirdi.

Yılmazkaya konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Devletin bankaları milyarlarca lira zarar ediyor. Birçok banka ekonomideki kötü gidişatın etkisiyle şubesini kapatıyor. Cumhurbaşkanı Türkiye’nin en büyük bankasına operasyon çeker gibi açıklamalarda bulunuyor. Vatandaşlarımız ülkeyi terk ediyor. Türk vatandaşı olan işadamları yatırımlarını başka ülkelere kaydırıyor. Sanayici batmış, esnaf kan ağlıyor, emekli-işçi-memur yaşam mücadelesi veriyor. Ama her şeye rağmen Damat çıkıp “her şey yolunda” diyor.

Yolsuzluğun diz boyu olduğu ülkemizde, yandaşlara verilen milyar dolarlık ihaleleri vatandaştan toplanan vergiler karşılayamaz hale geldi.

2002 yılında kapanan şirket sayısı 3 bin 667 iken 2018 yılında tam 3,5 kat aratarak 12 bin 564’e yükselmiş. Ama Maliye ve Hazine Bakanı ekonomik sorun yok diyor.”

İşsiz Sayısı 2,5 Milyondan 6,5 Milyona Çıktı!

“Karşılıksız çek tutarı son 16 yılda 34 kat artmış. Karşılıksız çek tutarı 2002 yılında 740 bin lira iken 2018 yılında 25 milyar liraya yükselmiş. Bununla birlikte protestolu senet tutarı 2002 yılında 748 milyon lira iken 2018 yılında 18 milyar 700 milyon lira yükselmiş. Buda bizlere esnafın, sanayicinin, işadamının battığını gösteriyor. Batan iş yerlerinin domino etkisi haliyle işsiz sayısını da artıyor. Son 16 yılda işsiz sayısı 2 milyon 464 binden 6 milyon 351 bine yükselmiş. İşsizlik artınca yoksullukta artıyor. Yoksul kişi sayısı 2002 yılında 12 milyon iken şimdi 30 milyona yükselmiş.

Üretim olmayınca ülkeye katma değer saylayan fabrikalar, sanayi kuruluşları birer birer batınca büyüme rakamları da düşüyor. Kötü yönetilen ekonominin büyümeye yansıması ise 2002 yılında % 6,2 seviyelerinden % 3,5 seviyelerine gerilemiş.

Ülkede hal böyleyken hazine ve maliye bakanın pembe tablolar çizmesi 82 milyon yurttaşımızla alay etmekten başka bir şey değildir.”

Bu haber 69 kez okundu.
Hareketli Manşet - 15:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sırakaya, “Milli Yüzücü Sümeyye Boyaci gururumuz”
  Gazisehir Kadın  Taraftarlar Derneği Başkanı Mezine Sırakaya, “Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı Türkiye’nin gururu, gençlerimizin idolüdür” diyerek Boyacı’ya başarılarının devamını diledi. Gazisehir Kadin Taraftarlar Dernegi Baskani Mezine Sırakaya, Bursa Kebap Doner’in Ana Sponsorlugunu yaptığı Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı’ya forma ve şapka hediye etti. Sırakaya, “Bursa Kebap Evi’nin Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı’ya AnaSponsor olması diğer firmalara örnek […]
 • 02
  Turizm ve Koordinasyon toplantısı düzenlendi
  Gaziantep Valiliği ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa illerinin valileri ve belediye başkanlarının katıldığı Turizm ve Koordinasyon toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve çevre illerdeki turizmin geliştirilmesi için ortak kararlar alındı. ŞAHİN: ULUSLARARASI DİLİ KULLANDIK Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, […]
 • 03
  Suriye’den acı haber, 1 Yüzbaşı şehit
  Suriye’nin  Azez Bölgesinde PKK/PYD’li teröristlerle çıkan çatışmada Özel Kuvvetler Komutanlığı Personeli Piyade Binbaşı Sıtkı Doğruer yaralanırken, Dnz. P. Yüzbaşı  Celalettin Özdemir Kilis Devlet Hastanesinde doktorlar tarafından  yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralı Binbaşı Sıtkı Doğruer’in ilk müdahalesi  Kilis Devlet Hastanesinde yapıldıktan sonra Gaziantep’e sevk edildiği öğrenildi. Olayın ardından Gaziantep Valisi Davut Gül, başsağlığı […]
 • 04
  Sümeyye Boyacı ile “Hayallerinin Peşinden Git” söyleşisi Gaziantep’ten start aldı
  ABD’de düzenlenen Paralimpik Yüzme Serisi’nde 50 metre sırtüstü kategorisinde 45.28’lik derecesiyle altın madalya kazanan bedensel engelli milli yüzücü Sümeyye Boyacı Gaziantepli gençlerle buluştu. Türkiye’nin tek ödüllü İskender Markası Bursa Kebap Evi Ana Sponsoru olduğu Paralimpik Yüzme Şampiyonu Sümeyye Boyacı ile “Hayallerinin Peşinden Git” söyleşilerine ilk kez Gaziantep’ten start verildi. Ana Sponsor Bursa Kebap Evi’nin desteğiyle […]
 • 05
  Çeliktürk: “Başarının yolu işinizi sevmekten geçiyor”
  İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk ve yönetim kurulu üyeleri Kızılhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. SAĞLIKLI VE GÜVENLİ BİNALAR Şahinbey ilçesinde bulunan Kızılhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İnşaat Teknolojileri Bölümü öğrencileri ile bir araya gelen İMO Şube Başkanı Çeliktürk, öğrencilerle inşaat mühendisliğinin eğitim, iş imkanları ve çalışma şartları […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU