Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ İNGİLİZCE PROGRAMI BAŞLADI

Değişen eğitim sistemimizdeki yenilikleri takip etmek amacıyla, günümüzün vazgeçilmez unsurlarından biri olan yabancı dil eğitimine verdiği önemin göstergesi olarak Özel Seçkin İlköğretim Okulu’nda yoğunlaştırılmış İngilizce öğretim programı başlamıştır.

Bilişim teknolojileri destekli uygulanan program kapsamında, öğrenciler haftada 18 saat İngilizce eğitimi almaktadırlar.10+5+3 sistemiyle yapılan çalışmalarda 10 saat ana derste konuşmaya dayalı temel alan bilgilerini oluşturarak, 5 saatlik skills uygulamasında dört temel beceriye dayalı çalışmalar yapılmakta olup, 3 saatlik programda ise hafta sonu laboratuvar, sınıf içi oyun ve İngilizce drama etkinlikleri yapılmaktadır.

Temel eğitim dinleme-konuşma-okuma ve yazmayı hedef alan dört beceriden oluşmaktadır. Avrupa Birliği ortak müfredatını takip eden sistem, öğrenim sürecinin her anında çağımızın vazgeçilmezi olan bilgisayar ve internet kullanımı ile dil edinimini en üst düzeye çıkarmaktadır. Sınıf içi interaktif yayınlar ve on-line programlarla desteklenen müfredat, öğrencilerin evde on-line yaptığı LMS-ELT programı ile pekiştirilmektedir.

Yaptıkları çalışma ile ilgili olarak açıklama yapan Özel Seçkin İlköğretim Okul Müdürü Mustafa Şenel “İngiltere Yaz Okulu, Kardeş Okul Projesi, Comenius Okul Ortaklığı Projesi ve Cambridge ESOL sınavları gibi birçok başarılı çalışmaya imza atmış bulunmaktayız. Yarı hazırlık sınıfları sistemiyle öğrencilerimizin yabancı dildeki başarısını daha da artırmayı hedefliyoruz.”dedi.

Etiketler: »
317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?