Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Zirve Üniversitesi’nden Van’daki Depremzedelere Kimse Yok mu KöprüsündenYardım

Zirve Üniversitesi, Van ve çevresinde meydana gelen deprem sonrası mağdur olan vatandaşlara, üniversitenin genelinde kampanya başlatarak toplanan yardımları Kimse Yok mu derneği Gaziantep şubesi yetkililerine teslim etti.
Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, yaptığı açıklamada, Zirve öğrencileri ve çalışanlarının hazırlık fakültesi binasının girişinde kurdukları masalarda başta giyim, yiyecek olmak üzere para ve çeşitli yardımlar topladığını bildirdi.

Kısa, yabancı uyruklu öğrencilerin de depremzedeler için üzüldüklerini ve maddi destekte bulunduklarını ifade etti.

“Kardeşlerimiz yardım bekliyor” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Kısa, şunları kaydetti:

Van‘da gerçekleşen 7.2 şiddetindeki depremin acısını tüm Türkiye gibi bizde derinden hissediyoruz. Yaşanan bu acı felakette yaşamını yitiren vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı diliyorum. Van‘da 12 öğrencimiz var. İsterlerse ailelerinin yanına gidebilirler. Toplanan yardımların Van‘a ulaşması için hızlı hareket etmeye çalışıyoruz. Destekte bulunan tüm öğrenci ve çalışanlarımıza  ayrıca bu yardımların yerine ulaşmasında köprü vazifesi gören Kimse Yok mu Derneği’ne teşekkür ediyorum.” Dedi.

Kimse Yok mu Derneği Gaziantep Şube  Yönetim Kurulu başkanı Kenan Aydıngüler’de yaptığı açıklamada;Van’da meydana gelen deprem bütün milletimizi derinden üzmüştür,duyarlı halkımız mükemmel bir kardeşlik örneği sergileyerek oradaki kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya çalışmaktadır.Kimse Yok mu derneği olarak yardımların ilk günden bu yana devam ettiğini belirten Aydıngüler Gaziantep Zirve Üniversitesi’nin bütün akademik personel ve öğrencilerine yapmış olduğu yardımlardan dolayı teşekkür  ediyorum.dedi.

Etiketler:
742 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?