Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

11.SATRANÇ TURNUVASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde yapılan Özel Sanko Okulları 11. Satranç Turnuvası 692 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

14 farklı kategoride düzenlenen turnuvada dereceye giren öğrencilerin ödülleri okulun konferans salonunda yapılan törenle başarılı satranççılara takdim edildi.

İlk 3 derecenin kupa 4-5 ve 6. derecelerin madalya ile ödüllendirildiği turnuvada 42 kupa, 42 madalya ve ayrıca 5 özel ödül ile birlikte toplam 89 ödül verildi.

Törende, Gaziantep Satranç İl Temsilcisi Fatih Ekinci, Gaziantep’ten milli takım havuzuna giren öğrencileri sahneye davet ederek kutladı. Ekinci, Gaziantep’te 8 bin lisanslı satranç sporcusunun bulunduğunu, bakanlığın aldığı kararla gelecek yıl 16 yaş altı lisans ücretlerinin kaldırılmasıyla bu sayıyı 16 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Satranç sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması için 11 yıldır düzenledikleri turnuvalarla destek sağladıklarına dikkati çeken Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu da çocuklarını satranca yönelten velilere de teşekkür etti.

Köylüoğlu, stratejik düşünmeyi, karar alma ve eyleme geçme süreçlerini geliştiren bir spor olan satrançta başarılı olan öğrencileri de kutladı.

Konuşmacıların ardından yaş gruplarına göre bayan ve genel kategorisinde yarışan öğrencilerden Meral Şimşekli, Emir Mustafa Aşav, Gizem Erdem, Umut Mutlu, Utku Onur Batmaz, Selin Nesanır, Kağan Aydınçelebi, Ege Atakan, Sümeyye Polat, Emin Danacı, Erva Aşav, Vahit Alp Hıdıroğlu, Irmak Dai ve Hüseyin Aslan, turnuvayı birinci tamamlayarak kupa madalya ve başarı belgesi almaya hak kazandı.

Öğrencilere ödülleri Gaziantep Satranç İl Temsilcisi Fatih Ekinci, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu ve diğer yöneticiler tarafından verildi.

Törende ayrıca farklı yaş gruplarında beş öğrenciye centilmenlik ödülü olarak plaket takdim edildi.

Etiketler:
399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

BENZER HABERLER

Gazetemiz
167.sayı

167.sayı

Gazetemiz
162.sayı

162.sayı

Gazetemiz
161.sayı

161.sayı

Gazetemiz
144.sayı

144.sayı

Gazetemiz
119.sayı

119.sayı

Gazetemiz
15.sayı

15.sayı