Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

2 YAŞINDA PİYANO ÖĞRENİYOR

Gaziantep Pena Müzik Kursu, 2 yaşındaki Eylül Kasapbaşı’na piyano eğitimi veriyor. Müzik algısı son derece yüksek olan küçük Eylül, hocaları tarafından geleceğin dahi müzik insanı olarak nitelendiriliyor…

Gaziantep’in en minik kursiyeri, Pena Müzik Kursu’nda eğitim görüyor. 2 yaşındaki Eylül, müzik yeteneği ile görenleri kendisine hayran bırakırken, yüksek algısı ile de herkesi hayretler içerisinde bırakıyor.

NOTALARA KARŞI ÇOK HASSAS

Duyduğu sesleri ve notaları aynen tekrar edebilen Eylül’ün yeteneğinin farkına ilk olarak ailesi vardı. Müzik konusunda ailesini hayrete düşüren bir yeteneğinin olduğunu fark eden ailesi, bu konudaki gelişimini sağlaması için Pena Müzik Kursu’nu tercih etti.

Haftada bir gün Pena Müzik Kursu piyano ve keman hocası Duygu Ateş’ten, sesleri ve notaları tanıma konusunda dersler alan küçük Eylül, algısındaki hız ile şimdiden geleceğin dahi müzik insanları arasına girmeye aday.

“ÇOK ÖZEL BİR ÇOCUK”

Piyano hocası Duygu Ateş ise bu durumu, “İlk kez 2 yaşındaki bir yeteneğe ders veriyorum. Ben konservatuar mezunuyum. Müzik alanında çok yetenekli insanlar gördüm. Ama Eylül müziğe karşı olan yeteneği ile geleceğin en önemli kişilerinden biri olacak. Ben hocası olarak onun çok özel bir çocuk olduğunu düşünüyorum” dedi.

İÇİNİZDEKİ YETENEĞİ SANATA DÖNÜŞTÜRÜR

Pena Müzik Kursu kurucusu Niyazi Polat ise 15 yıldır çizgisinden  ödün vermeyen ve  “içinizdeki yeteneği sanata dönüştürün” sloganı ile müzik gibi estetik bir sanata bir çok isim kazandırdıklarına dikkat çekerek, “Şu an belki de Türkiye’nin en küçük öğrencisine piyano öğretiyoruz. Yeteneği ile bizi şaşırtan Eylül’ün çok önemli bir müzik insanı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

579 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?