Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

4000 UĞURZEDENİN İSYANI

Uğur İnşaat mağdurları sokaklara inerek sesini duyurmaya çalıştı. Ev hayali ile yaşayan uğurzedeler  çözüm yollarını ararken siyasi partilerin kapısını da çalmayı  ihmal etmedi. Uğurzedeler kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Gaziantep’te AKP’li Şehitkâmil Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Cengiz Uğur’un yönetim kurulu başkanı olduğu Uğur İnşaat’ın mağdur ettiği “Uğurzedeler” Yeşilsu Parkı’ında kitlesel bir basın açıklaması yaptılar. 5-6 yıldır paralarını ödedikleri evleri ellerinden alınmaya çalışan Uğur İnşaat mağdurlarına, KESK’e bağlı şubeler, Genel İş Sendikası, CHP, Emek Partisi, İşçi Partisi, TKP, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi ve birçok vatandaş destek verdi.

Uğur İnşaat’tan evlerini ve tapularını almak için verdikleri mücadele örgütlenerek ‘İnşaat Şirketleri Mağdurları ve Barınma Hakkı Derneği’ni kuran ‘uğurzedeler’ adına bir açıklama yapan Başkan Hüseyin Yalçın, siyasal iktidarın ve cemaatin koruduğunu ileri sürdüğü Mehmet Cengiz Uğur’un nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyerek 4 bin kişinin umutlarını çaldığını söyledi.

Yalçın, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bizler; Şehitkâmil belediyesi meclis üyesi Mehmet Cengiz Uğur’un, parasını ödediğimiz halde Ihlamur ve Reyhan sitelerindeki evlerimizi-tapularımızı vermediği için mağdur ettiği Uğurzedeleriz…

En temel ve evrensel hak olan, barınma hakkımızı savunmak için alanlardayız. Zamanımızdan, kahvaltımızdan, huzurumuzdan, sosyal hayatımızdan, çocuklarımızdan, eşlerimizden feda ederek parasını ödediğimiz evlerimiz için Uğurzedeler olarak bir dava ailesiyiz. Adalete inanıyoruz. Hukuki süreci sonuna kadar işleteceğiz. “iflas erteleme talebinin, hileli iflası örtme çabası olduğunu biliyoruz. bu kapsamda uğur inşaat paravanlarının takipçisiyiz. Uğur inşaat mağdurları ve barınma hakkı derneği ile kitlesel mücadeleyi yükselteceğiz. Barınma hakkı kutsaldır, evlerimizi söke söke alana kadar yaşamın her alanındayız…”

Daha sonra ellerindeki dövizlerle eski Adliye Binası’na yürüyen mağdurlar binlerce el ilanı dağıtarak Uğur İnşaatı Gaziantep halkına şikâyet ettiler…

Etiketler: » » » » »
615 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?