26° Açık
 • EURO 6.32
 • DOLAR 5.72

6 Farklı branşta 811 Kadın eğitim görüyor ve üretiyor

Hareketli Manşet - 18 Aralık 2018 23:37 A A

Şehitkamil Belediyesi ile İŞKUR işbirliğinde hayata geçirilen proje sayesinde kadınlar hem meslek öğreniyor hem de kursa gittikleri her gün için yevmiye alarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Kursta eğitim gören kadınları ziyaret eden İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Sıraç Ekin, kursiyerlerin başarılı çalışmalarına tanık oldu.

Kadınların ekonomik faaliyetlere bağlı üretime destek vermelerini sağlamak adına çok sayıda projeye hayat veren Şehitkamil Belediyesi, İŞKUR ile ortaklaşa gerçekleştirdiği projenin meyvelerini toplamaya başladı. Şehitkamil ilçe sınırları içerisinde ikamet eden 811 kadın; çeyiz ürünleri hazırlama, iğne oyası, dekoratif ahşap süsleme, kadın giysileri dikme, saç bakımı ve yapımı ile animasyon kurslarında eğitim görüyor. Her eğitim günü için 25 TL yevmiye kazanan kadınlar, böylelikle aile ekonomilerine destek sağlayabiliyorlar.

İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Sıraç Ekin, proje kapsamında Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci ile birlikte Seyrantepe Aile Merkezinde eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti. Kadınların ürettikleri ürünlerin heyecan verici olduğunu dile getiren İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Ekin, kadınları tebrik etti.

 

UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ MESLEKLERİN CANLANDIRILMASI

Ziyaret sonrası değerlendirmede bulunan İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Sıraç Ekin, şöyle konuştu:

“Bugün Şehitkamil Belediye Başkanlığımızın İŞKUR ile düzenlemiş olduğu bu anlamlı meslek edindirme kurslarını yerinde ziyaret ettik. Bu ziyarette kadın kursiyerlerimizin ne kadar anlamlı iş yaptıklarını yerinde görüp, heyecanlandık. Dolayısıyla kadınlarımızın evde oturacakları yerde, Şehitkamil Belediyemizin ve İŞKUR’un katkılarıyla böyle bir eğitime katılmaları bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bu memnuniyet verici çalışmaların, sosyal entegrasyonun ve ev ekonomisine olan katkının devamı noktasında kursiyerlerimizin de talebi olduğu biliyoruz. Bizim de bu projenin devam etmesi yönünde bir düşüncemiz var. Şehitkamil Belediyemizin de bu konuya duyarlılığını bildiğim için girmiş olduğumuz her projede başarı elde ettik. Herkesin huzurunda Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum. En azından unutulmaya yüz tutmuş bu mesleklerin canlandırılmasında tekrar görev ve rol almamız bizi ziyadesiyle sevindirmiştir. Biten kursların ileriki tarihlerde tekrar hayata geçirilmesi konusunda çalışmalarımız olacaktır.”

 

GERÇEKTEN ÇOK BAŞARILI ÇALIŞMALAR GÖRDÜK

Kadınlara ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydeden Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci, “Bugün, İŞKUR ile ortaklaşa düzenlediğimiz yaklaşık 35 aile merkezimizde 811 hanım kursiyerimin faydalandığı kurslarımızdan Seyrantepe Aile Merkezindeki kursiyerlerimizi ziyaret ettik. Burada gerçekten çok başarılı çalışmalar gördük. Bu konuda emek veren tüm hanım kardeşlerimizi ve kursiyerlerimizi kutluyorum. Şehitkamil Belediyesi olarak hanım kardeşimize hizmet vermek bizim için mutluluk verici. Desteklerinden dolayı İŞKUR Müdürlüğüne, İŞKUR İl Müdürümüz Sıraç Bey’e çok teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın hem iş bulma hem de meslek edinme ve kabiliyetlerini geliştirme konusundaki bu projelere Şehitkamil Belediyesi olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BURADA ÇOK ŞEY ÖĞRENİYORUZ

Seyrantepe Aile Merkezinde açılan giyim kursundan yararlanan kursiyer Filiz Konar, “Buraya gelmemiz bizim açımızdan çok iyi oluyor. Burada çok şey öğreniyoruz. Çocuklarımız için ve kendimiz için etek, pantolon, gömlek, kazak benzeri elbiseler dikiyoruz. Hocamızın güler yüzü, anlayışı, sabrı bizleri inanılmaz motive ediyor. Buraya isteyerek, severek geliyoruz. Evde oturmaktansa buraya gelerek yeni bilgiler öğreniyoruz. Burada hem eğitim alıyoruz hem de günlük yevmiye ile aile ekonomimize katkı sağlıyoruz. Bunun dışında yaptığımız ürünleri de satarak ayrıca gelir elde ediyoruz. Buradan aldığımız eğitimlerle ileride meslek sahibi de olabiliyoruz. Bizlere bu hizmeti sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 39 kez okundu.
Hareketli Manşet - 23:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Nevzat Kara spor camiasını üzdü
  Gaziantepli İşadamı Nevzat Kara hayatını kaybetti.  Dün gece arkadaşlarıyla halı saha maçında fenalaşan Nevzat Kara kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 • 02
  Oğuzeli Narı Tescillendi
  “GAZİANTEP’İN ÖNEMLİ TARIM ÜRÜNLERİNDEN OĞUZELİ NARINI TESCİLLEDİK” Gaziantep Ticaret Borsası (GTB), Gaziantep’in önemli tarım ürünleri arasında yer alan ‘Oğuzeli Narının’ Coğrafi işaret tescil belgesini alarak, şehir adına tescilini gerçekleştirdiği ürün sayısını 12’ye çıkardı. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Türk Patent ve Marka Kurumu Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün […]
 • 03
  GAİB’ten 187 Ülkeye 5,7 milyar dolar ihracat
  “Gaziantep’in Ağustos İhracatı 554 Milyon Dolar“ Dünyanın 187 ülkesine ihracat gerçekleştiren Güneydoğulu ihracatçılar Ağustos ayında da yeni başarılara imza attı. Ağustos 2019’da Gaziantep’ten 554 milyon dolar, Güneydoğu Anadolu Bölgesinden ise 671 Milyon dolarlık ihracat gerçekleştirilirken 2019 yılının sekiz aylık diliminde Gaziantep’ten 4,8 milyar dolar, Güneydoğu Anadolu Bölgesinden ise 187 ülkeye 5,7 milyar dolarlık ihracat yapıldı. […]
 • 04
  Irak ve Suriye’de Kan Kaybeden İhracatçının Afrika ve ABD’de Yüzü Gülüyor
  İhracatın Ağustos Şampiyonu Hububat Bakliyat Sektörü Güneydoğulu İhracatçıların Yeni Rotası Pazar Çeşitliliği 2019 yılı Ocak-Ağustos döneminde Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 154 ülkeye 1 milyar 268 milyon 998 bin dolarlık sektörel ihracat gerçekleştirildiğine dikkat çeken Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya Ağustos 2019’da ise bir önceki yıla oranla %9,8 düşüşle […]
 • 05
  İşte Transfer döneminin en çok konuşulan isimleri
  17 Haziran’da başlayıp 2 Eylül’de sona eren 2019-2020 sezonu birinci transfer dönemi yaz aylarına damgasını vurdu. Türkiye Süper Lig ekipleri kadrolarını birçok yıldız isimle güçlendirirken, ayrılıklar da bir o kadar ön plana çıktı. Süper Lig’de 2019-2020 yaz transfer dönemi resmen sona erdi. Transfer döneminde en fazla transfere imza atan kulüp 22 isimle sözleşme imzalayan İstikbal […]

YOL DURUMU