logo

ABD’de Eşcinsellerin gittiği barda gerçekleşen katliamı IŞİD üstlendi

ABD’de Eşcinsellerin gittiği barda gerçekleşen katliamı IŞİD üstlendi

Florida eyaletine bağlı Orlando şehrinde eşcinsellerin gittiği Pulse Club adlı gece kulübü saldırısında 50 kişi hayatını kaybetti 53 kişi ise yaralandı. Ülkenin en kanlı katliamlarından birisi olarak nitelendirilen saldırganın kimliği Omar Mateen olarak açıklandı.

Orlondo şehrinde 50 kişiyi öldüren saldırgan Omar Mateen’in terör bağlantısıyla ilgili somut bir bilgiye ulaşamazken, saldırıyı IŞİD terör örgütü üstlendi.

Orlando Polis Müdürü John Mina, “Saldırı organize ve iyi planlanmış gibi görünüyor” dedi. Mina, saldırganın barın dışında polisle çatışmaya girdikten sonra içeri kaçtığını ve insanları rehin aldığını açıkladı. Güvenlik güçlerinin binanın kapısını zırhlı bir araçla kırarak içeri girdiği aktarıldı. Operasyon sırasında içeride bulunanların polisle irtibat halinde olduğu da yetkililer tarafından paylaşılan bilgiler arasında…

Terör örgütü IŞİD bağlantılı Amaq haber ajansı, saldırıyı terör örgütünün üstlendiğini duyurdu. ABD Kongre üyesi Alan Grayson, saldırının bir gay kulüpte gerçekleştirilmiş olmasının “tesadüf olmadığını” söyledi.

 

Etiketler: » » » »
20 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?