Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

AKARE YURTDIŞI EĞİTİM FUARI GAZİANTEP’TE YAPILDI

Akare Yurtdışı Eğitim Fuarı tarafından Gaziantep Novotel’de düzenlenen fuarda öğrenciler yurtdışı eğitim ile ilgili merak ettikleri tüm soruların yanıtlarını yetkililerle yüz yüze görüşerek alma fırsatı buldular.

Fuar Alanına gelen öğrenciler dünyanın birçok farklı üniversitesinden gelmiş üniversite ve dil okulu kayıt yetkilileri ile yüz yüze görüşme ve bilgi alma fırsatını yakaladılar.

Yurtdışında üniversite, master, sertifika, MBA, lise veya dil eğitimi almak isteyenler için düzenlenen Akare Yurtdışı Eğitimi Fuarı’nda özellikle Amerika, İngiltere, Avustralya ve Kanada okullarından katılımın yüksek olduğu gözlendi. Yabancı eğitim kurumlarının temsilcileri, fuar boyunca gelen binlerce kişiye, okul ücretleri, giriş ve başvuru şartları, yurtdışında yaşam koşulları ve ülkelerinin eğitim sistemleri hakkında her türlü bilgiyi vererek, çeşitli alanlarda eğitim görmek isteyenlerin bütün soru işaretlerini gideriyorlar. Etkinliğe katılan okullar, öğrencilerin yurtdışı eğitim ile ilgili merak ettikleri tüm soruları yanıtlamakla kalmıyor, Türk öğrencilere özel burslar da sunuyorlar!

Ayrıca Akare etkinliklerini ziyaret edecek toplam 50 kişiyi Amerika, İngiltere, İrlanda ve Malta’da 1 aylık dil eğitimi bursu, 12 kişiyi Asus netbook, 28 kişiyi Mutfak Sanatları Akademisi’nde workshop programı ve her şehirde fuar alanında gelecek ilk 150 kişiyi sürpriz hediyeler bekliyor!

Akare Yurtdışı eğitim Fuarı’na katılan öğrenciler aynı anda ücretsiz seminer imkânı da buldular. Seminer veren uzmanlar, öğrencilere; yurtdışında üniversite eğitimi ve başvuru şartları vize, burslar, ülkelere göre eğitim sistemleri, yurtdışı dil eğitimi gibi çeşitli konularda geniş bilgi verdi.

10 Nisan günü Gaziantep’te başlayan Akare Yurtdışı Eğitim Fuarı 12 Nisan Ankara Sheraton Otel, 14–15 Nisan Cumartesi- Pazar İstanbul Hilton Otel, 17 Nisan Salı İzmir- Hilton Otel, 19 Nisan Perşembe Bursa- Kervansaray Termal Otel’de devam edecek.

Fuara katılan Doğu Akdeniz Üniversite’si öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Yurt dışından gelen üniversite ve yabancı dil okulları temsilcileri öğrencilerin gösterdiği ilgiden memnun kaldıklarını belirttiler.

Etiketler: » » » »
1100 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?