Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

AKARYAKIT SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI GTO’DA TARTIŞILACAK

Gaziantep genelinde faaliyet gösteren Akaryakıt ve LPG bayilerinin sorunları ve çözüm önerileri, Gaziantep Ticaret Odası’nda sektör temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirilecek toplantıda ele alınacak.
Son dönemlerde akaryakıt ve LPG (Tüpgaz) sektöründe bayilerin yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileri GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan’ın başkanlığında 9 Şubat 2012 Perşembe günü saat 15.30’da gerçekleştirilecek genişletilmiş sektörel toplantıda tartışılacak. GTO Genel Sekreteri Halil Göçer, Akaryakıt ve LPG sektöründeki sorunların ele alınacağı toplantıya Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) uzmanların katılacağını söyledi. Oda olarak sektörel toplantılar kapsamında geniş katılımlı toplantılar gerçekleştirdiklerini belirten Göçer, “Oda olarak önemli sektörlerden biri olan Akaryakıt ve LPG sektörünün sorunlarının çözümüne yönelik olarak bugüne kadar birçok çalışma gerçekleştirdik. Ayrıca sektörün en önemli sorunu ve gelişmesinin önündeki en önemli etken olan kaçak akaryakıt konusunda Akaryakıt dernekleri, Valilik ve Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde yoğun çalışmalar yürütüldü ve bunun sonucunda kaçak akaryakıtın önlenmesi noktasında önemli aşamalar kaydedildi” dedi.
Son dönemlerde Akaryakıt ve LPG sektöründe önemli gelişmeler yaşandığına dikkat çeken GTO Genel Sekreteri Göçer, bu gelişmelere paralel olarak sektörün sorunlarının her geçen gün daha da arttığını ve akaryakıt bayilerinin uygulamalardan dolayı sıkıntılar yaşadığını vurgulayarak, sorunların çözümü noktasında gerçekleştirilecek toplantının önemine işaret etti.

Etiketler: » »
518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?