Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİ’NDEN CHP’YE ZİYARET

Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şube Başkanı Yılmaz Demirdelen ve yönetim kurulu üyeleri, bir süre önce kendilerini ziyarete gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şahinbey İlçe Başkanı İbrahim Halil Özdemir ve yönetim kuruluna iade-i ziyarette bulundular.

CHP Şahinbey İlçe Başkanı Özdemir, Alevi Kültür Derneği yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi. Biz CHP olarak hiç kimsenin diline, dinine, mezhebine ve milliyetine bakarak siyaset yapmadıklarını vurgulayan Özdemir,  “ Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Laz, Çerkez diyerek ayrım yapanlara karşı tavrımız nettir. Bu Al Bayrak önünde herkes eşit ve herkes hürdür. Anlayışının hâkim olduğunu dile getirdi. Özdemir, ancak görüyoruz ki AKP her zaman olduğu gibi bugünde dini siyasete alet etmeye devam ediyor. Bunun faturasını çok ağır bir şekilde ödeyecektir. Dedi

Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şube Başkanı Yılmaz Demirdelen de, kendilerini iyi bir şekilde karşılayan CHP heyetine teşekkür ederek şu değerlendirmelerde bulundu. Yaşanan tüm aksaklıklarla ve yok sayılmalara rağmen hiçbir Alevi vatandaşın ‘ben Aleviliğimi yaşayamıyorum’ diyerek askere polise kurşun sıkmadığına dikkat çekerek, “Bilinmeli ki biz Aleviler hiçbir zaman Türk bayrağını yere atmadık. Her zaman olduğu gibi bugünde demokrasiye inancımız tamdır.  Hep bu ülkede kaldık. Bu ülkenin bayrağına ve toprağına sahip çıktık. Bizim bu ülkede çok ciddi sorunlarımız var ve bu sorunları elbette ki siyaset kurumu çözecek” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » »
871 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?