ANKA'dan Cumhuriyet Bayramı kutlaması | Narkoz Haber
-0° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

ANKA’dan Cumhuriyet Bayramı kutlaması

Sağlık - 28 Ekim 2019 19:51 A A

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Uzman Dr. Av. Cengiz Bayram, Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, büyük fedakarlıklarla kurulan, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatı olan Cumhuriyet’i sonsuza dek yaşatmanın hepimizin en önemli sorumluluğu olduğunu belirtti.

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Uzman Dr. Av. Cengiz Bayram, Cumhuriyetin kuruluşunun 96. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şunları söyledi:

“96 yıldır milli birlik ve beraberliğimizin en büyük güvencesi olan Cumhuriyet’e sahip çıkmanın onurunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz mücadelenin ortaya çıkardığı bir eserdir. En zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan ve bağımsızlığından asla taviz vermeyen milletimiz destan yazmış ve neticesinde Cumhuriyetimiz kurulmuştur. Aklın ve bilimin öncülüğünü kabul eden, insan hak ve özgürlüklerinin en üst seviyede korunduğu, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışını benimseyen bir rejimi ifade eden Cumhuriyet, tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir.

Bu milletin canı pahasına, büyük fedakarlıklarla kurduğu, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyet’i sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Çünkü Cumhuriyet Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bugün özellikle sınırlarımızda yaşanan bölücü ve yıkıcı tehdit ve tehlikelere karşı tek vücut olarak Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında birlik olmamız gerekmektedir.

Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimize bağımsızlığı armağan eden şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum.”

Bu haber 87 kez okundu.
Sağlık - 19:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 02
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 03
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.
 • 04
  Elazığ’da meydana gelen deprem’de can kaybı
  Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  depremde şuana kadar Elazığ’da 6, Malatya’da 5 olmak üzere 11 vatandaşımız hayatını kaybettiğini 272 vatandaşında yaralandığı açıklandı. AFAD Telefon görüşmelerinde web tabanlı uygulamaların kullanılmasını istedi. Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  deprem  Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Bitlis, Şanlıurfa, Tunceli, Adana, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman’da da hissedildi.
 • 05
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi’nde meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. Deprem nedeniyle korku panikle vatandaşlar sokağa çıktı. Bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan her hangi bir can haberindiğini açıkladı. DEPREM ELAZIĞ SİVRİCE Buyukluk: 6.8(Mw) Yer: Turkiye Elazig Sivrice […]

YOL DURUMU