Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ANKARA, GAZİANTEP’İ KONUŞTU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi,  dünyanın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Gazi Şehrimizi yurt içi ve yurt dışında tanıtma faaliyetlerine devam ediyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve ODTÜ Mezunları Derneği işbirliği ile ‘Vişnelikte Yöresel Gaziantep Tanıtımı’ programı düzenlendi.

Ankara’da ODTÜ Vişnelik Tesislerinde gerçekleştirilen ‘Vişnelikte Yöresel Gaziantep Tanıtımı’ adlı program büyük ilgi topladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz ve Kültür Müdürü Hülya Yıldız’ın katıldıkları organizasyonda, Gaziantep’in yöresel el sanatları, yöresel tatları sergilendi ve yöresel müziklerden oluşan konser, yöresel halk oyunları ve kına gecesi düzenlendi. Programda ayrıca Değişen Gaziantep’ten karelerin yer aldığı fotoğrafları sergisi ve mozaik workshop’u yer aldı.

GAMEK Aşçılık Okulu aşçıları ve GAMEK Aşçılık Okulu danışmanının çeşitli Gaziantep yemekleri hazırladığı tanıtım organizasyonunda, Büyükşehir Belediyesi ekipleri Gaziantep kültürünü her yönüyle, Ankaralılara tanıtma fırsatı buldular. Katılımcıların büyük beğenisini toplayan organizasyonun ardından, ODTÜ Mezunları Derneği yetkilileri her yıl Mayıs ayında düzenlenen geleneksel ODTÜ Şenliklerinde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ekibini görmek istediklerini belirterek davette bulundular.

Etiketler: » »
587 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?