Ayağına Kurşun Sıkanlar

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayağına Kurşun Sıkanlar

Bir halk tabiri vardır: “Gizli sevişen aşikâre doğurur!”

12 Şubat 2022’den beri toplanıp duruyor, yemek yeyip dağılıyorlardı; kapısı kilit tutmayan yan odadaki HDP’den de bahsetmek günahtı!

İP’çi Bayan Topuklu arada “onlara kahvaltıya gitmek” istese de Y-CHP ve İP’in sözde ülkücüleri(!) başkaldırıp örtbas ediyorlardı…

Ama artık iş aşikâre döküldü, masanın yedinci ortağı HDPKK…

Çünkü bütün Kürt kardeşlerimizin oy vereceğini düşündükleri HDP’siz bir nane yiyemeyeceklerini sanıyorlar…

Ve daha Bay Dersimli’nin adaylığı açıklanır açıklanmaz “ziyarete bekliyoruz” mesajı verilmişti bile…

Bay Dersimli’nin vaat üstüne vaatte bulunduğu HDP’nin kendine güveni olsa, tek başına aday gösterir, ikinci tura kalırsa Bay Dersimli’yi destekleme açıklaması yapardı.

Oysa Doğu ve Güneydoğu’muzda halkın üzerindeki PKK baskısı kalkmış, terörist nefes alamaz duruma gelmiştir. Biz eski oyunu alamayacağını iyi biliyoruz.

Sağ kitleden oy almak sevdasıyla “yedi benzemez”i bir araya getiren HDPKK’li proje, masanın, daha doğrusu, Bay Kemal ve SP’li bilge(!) Karamolla’nın bile bile ayağına kurşun sıkmasından ibarettir, seçimde bunun acı sonuçlarını mutlaka yaşayacaklar…

Bayan Topuklu’nun siyasî intiharını gördük zaten, diğerleri de geldikleri gibi gidecekler, partiler çöplüğüne…

*

HDPKK, teröre bulaşmış, mahkemesi devam eden bir partidir, eski genel başkanları mapusta hükümlü olarak yatıyor…

Siz onu bunu dışarı salarak, FETÖ’den atılmış KHK’lileri affedip geriye döndürerek, sapık LGBT’lilere özgürlük vererek bu sağduyulu milletten oy alacağınızı mı sanıyorsunuz?

Daha dişe dokunur bir icraat ortaya koyamamış, medya balonuyla şişirilmiş, üç günlük büyükşehir belediye başkanlarını Cumhurbaşkanı Yardımcısı yaparak neyi perdelemeye çalışıyorsunuz? Halkın kör ve sağır olduğunu mu sanıyorsunuz?

Bakanlıkları, kamu kurumlarını, bürokratları, yargıyı, devletin emniyet ve istihbarat teşkilatlarını tehdit edip duran sizler değil misiniz? Sözde iş başına gelince intikam alacağınızı, geçmişteki icraatlarınızdan bilmiyor mu bu millet? Unuttuk mu sanıyorsunuz?

HDPKK’li vekil, teşkilat yöneticisi kişilerin nasıl terörist taşıdıklarını, masum Kürt çocuklarının teşkilat binalarınızdan nasıl dağa kaldırıldığını unuttuğumuzu mu sanıyorsunuz?

İktidar olursanız sınırlardaki duvarları mı yıkacaksınız, mapusaneleri mi boşaltacaksınız, katil Apo’ya özgürlük mü vereceksiniz? Binlerce şehide ve ailelerine ne diyeceksiniz?

Savunma sanayiimizin yerli ve millî yıldızı Baykar’a bile saldırdınız, hesabı sorulacak dediniz.

Bu altılı masada bu HDPKK teröristi hep vardı, yalan söylediniz, sizin “ahlâk ve adalet iktidarı” laflarınıza kanar mı bunca şehit ailesi?

Medya balonlarıyla şişirilmiş belediye başkanlarınızın, bulundukları şehirlerde “kentsel dönüşümü engelleyerek” halkın bile bile enkaz altına mahkûm edildiğini bilmiyor mu sandınız?

Ayağınıza sıktığınız kurşunun haddi hesabı yok, sıcak daha, yakında hissedersiniz!

*

Siz yedi benzemez masasındakiler, “cicim ayları”ndasınız, hele vekil, bakanlık, kadro, “saray” deyip durduğunuz Külliye’deki odaların paylaşım kavgası başlasın, neler oluyor bir görün!

Yahu imzaladığınız bildiri ile mi mahkemeye gideceksiniz, kavga çıkınca?

Farz edin ki Bay Dersimli Cumhurbaşkanı oldu; mevcut anayasa geçerli, oturdu mu saraya, ona söz geçirebileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Belediyelerdeki işçilere, “Teminatınız benim, söz veriyorum, kimse işten atılmayacak” diye söz verip sonra belediyelerden binlerce işçi sokağa atılmadı mı?

Erdoğan’a “tek adam” deyip duruyordunuz ya, ellerinizle bir “despot tek adam” yaratmak üzeresiniz… Demokrasiden bahseden bu adamın Y-CHP’sinde kaç tane muhalif kaldı, önceki seçimde kendisinden fazla oy alan Muharrem İnce’yi bile yemedi mi bu adam? Y-CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan hangisi sesini çıkarabiliyor?

İP, Y-CHP’ye gebe; Y-CHP de HDPKK’ye… Vekillerini taban tabana ztr bir İP’e kiraya veren bir Dersimli’nin hangi icraatına güveneceksiniz?

Ayağınıza bile bile kurşun sıkıyorsunuz…

Ne Bayan Topuklu başbakan olabilecek, ne de diğerleri ona Cumhurbaşkanlığında söz geçirebilecek…

TBMM’de bu yedi benzemezler 400 milletvekilini bulamazsa unutun bütün hayallerinizi… Referanduma da gücünüz yetmez!

Bakın sizi bekleyen bir sürü problem var… Siz HDPKK’siz gözünüz kesiyorsa buyrun, halkın iradesine eyvallah…

Ama “ahlâk ve adalet iktidarı” deyip de terörist HDPKK ile yola çıkışınız bile bile ladestir!

Gizlice sevişenin sizlerin aşikâre doğumunu izliyor Türk milleti…

On ikinci yenilgine hazır ol Bay Dersimli…

Devam edeceğiz oynadığınız oyunlara…

Sağlıcakla…

Köşe Yazarı: Mustafa Önder

Gaziantep Haberler   Gaziantep Sağlık  Son Dakika    News

 

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Ayağına Kurşun Sıkanlar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin