Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

AYNI İSİMLERİ TAŞIYAN SOKAK VE CADDELERE YENİ İSİM

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Temmuz ayı dönem toplantısının ikinci birleşiminde 38 madde görüşüldü.

Bir önceki mecliste isimleri değiştirilmesi gündeme gelen teklif kararı ile Suburcu, Karagöz, Eskisaray, Kunduracılar Çarşısı ve Nacar Çarşısı sokaklarının isimleri kentin eski isimlerinden olduğu ve kent ile özdeşleştiği için uygun görülmedi.

Ünsal Göksen’in başkanlığından Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda 18 madde oy birliği, 14 madde oy çokluğu ile kabul edilirken, 6 madde hakkında ise çalışmaların tamamlanması için komisyona ek süre verilmesine karar verildi.

Toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yönetmenliğine göre aynı ismi taşıyan sokak ve caddelerin isimlerinin değiştirilmesi maddesine göre Şahinbey ilçesinde yer alan birçok aynı sokak isimlerinin değiştirilmesi görüşüldü.

Oğuzeli ilçesinde yatırım için yeni imar alanlarının oluşması adına gündeme gelen maddelerin oy çokluğuyla kabul edildiği toplantıda, yeni büyükşehir belediye yasasında merkez mahalle olan köylerin nazım imar planları da görüşüldü.

Toplantı sonrasında tüm İslam aleminin Ramazan ayını ve Ramazan Bayramı’nı kutlayan Göksen, meclis üyelerinin gönül rahatlığıyla bir bayram geçirmeleri dileğinde bulundu.

Meclis’te başka görüşülecek konu olmadığından bir sonraki meclis toplantısının 09 Eylül 2013 tarihinde yapılmasına karar verildi.

Etiketler: » » » » » »
588 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?