Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Bebek Dostu Hastaneden Emzirme Günü Etkinliği

Bebek Dostu Hastaneden Emzirme Günü Etkinliği

Bebek Dostu Hastaneden Emzirme Günü Etkinliği

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve UNICEF Katkılarıyla 1-7 Ekim tarihleri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de “Dünya Emzirme Günü” olarak kabul edilmekte ve çeşitli faaliyetler düzenlenmektedir. Gaziantep Haber

Bebek dostu hastane ünvanına sahip olan Medical Park Gaziantep Hastanesi, bu bağlamda Anne sütünün özendirilmesine ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılmasına yönelik sağlık bakanlığının öncülüğünde çalışmalarına her gün bir yenisini eklemektedir. Doğum hizmetlerinin yoğun olarak gerçekleştiği hastanede, emzirmenin başarılı ve yerleşik bir uygulama haline gelmesini sağlamak hastanenin en büyük amacı olduğu belirtilmektedir.

Medical Park Gaziantep Hastanesi gebelikten itibaren anne adaylarını anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendirmeye yönelik çalışmaları, doğumdan hemen sonra annelerin bebeklerini emzirmesi için görevlendirdiği güncel bilgilerle görev yapan sağlık çalışanlarıyla annelerin her zaman yanında yer almaktadır. Hastanede görevli sağlık çalışanları annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda yardımcı olmaktadır.

Bu doğrultuda ‘Bebek Dostu Hastane’ ünvanını geliştirmeye yönelik faaliyetlerine tüm hızıyla devam eden Medical Park Gaziantep Hastanesi, Dünya Emzirme Gününde hastanedeki annelere süt artıran besinlerin yer aldığı gıda paketini Başhekim Prof. Dr. Ekber Şahin aracılığı ile takdim etti. Tamamen organik ürünlerin yer aldığı paket anneler tarafından oldukça ilgi gördü.

Sağlık Haber

 

Etiketler: » » »
48 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?