Büyükekşi, "Antepliler, tarihin akışını değiştirdi" | Narkoz Haber
Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Büyükekşi, “Antepliler, tarihin akışını değiştirdi”

Spor - 24 Aralık 2019 14:24 A A

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Antep Savunması, tıpkı Çanakkale Savaşı gibi tarihin akışını değiştirmiştir” dedi.

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü coşku ve sevinçle kutladıklarını belirten Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Birinci Dünya Savaşı sonrası Anadolu’yu kendi aralarında paylaşan devletler, vatan topraklarımızı işgal etmek isteyince Antep’te hiç de beklemedikleri bir direnişle karşılaştı. Antepliler, kendilerinden gerek asker sayısı, gerekse de cephane bakımından kat kat üstün olan düşman kuvvetlerini 11 ay boyunca şehre sokmadı. Antep’te yazılan direniş destanı, Anadolu’yu işgal etme planlarını bozarken, Kurtuluş Savaşının kazanılmasında da önemli rol oynadı. Bu nedenle Antep Savunması, Çanakkale Zaferi gibi tarihin akışını değiştirmiştir” diye konuştu.

Büyükekşi, Gaziantep FK olarak, Gaziantep’i Süper Lig’de temsil etmekten büyük onur duyduklarını da vurgularken şöyle devam etti:

“Gaziantep’le aynı adı taşıyan futbol kulübü olarak, Gazi şehrimizi Süper Lig’de temsil etmekten dolayı onurluyuz, gururluyuz. Vatanı ve bayrağı için canlarını seve seve veren atalarımızın torunları olarak, Süper Lig’de Gazi şehrimizin adından başarılarla bahsedilmesini sağlamak, sporun barış ve kardeşlik ruhunu öne çıkararak birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek öncelikli hedeflerimizdir. Bu vesile ile 25 Aralık Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü coşku ile kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canlarını veren tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

 

Bu haber 79 kez okundu.
Spor - 14:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU