Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Büyükşehir’den 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü İçin Öğrencilere Seminer!

Büyükşehir’den 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü İçin Öğrencilere Seminer!

Büyükşehir’den 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü İçin Öğrencilere Seminer!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde farkındalık oluşturmak amacıyla Gaziantep’in çeşitli okullarında “Alzheimer Bilinçlendirme” konusuna ilişkin öğrencilere seminer verilerek Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, “Alzheimer Merkezi- Moral Evi” hizmetleri ve tanıtımına yönelik bilgilendirme yapıldı. Gaziantep Haber

Alzheimer hastalığının bilinirliğini artırmak, hastalığı yavaşlatmak ya da önlem almak amacıyla farkındalık oluşturmak için Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı Gaziantep’in çeşitli eğitim kurumlarında bulunan öğrencilere bünyesinde faaliyet gösteren “Alzheimer Merkezi- Moral Evi” hizmetleri ve tanıtımına dönük bilgi verdi. Seminer şeklinde verilen etkinlikte çocuklar ve gençler, halk dilinde yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer hastalığı hakkında bilgi sahibi oldu.

Öte yandan seminerde, “Alzheimer Nedir?”, “AlzheimerEvreleri”, “Risk Faktörleri”, “Alzheimer’ı Çağrıştıran 10 İşaret” ve “Bilişsel Simülasyon Egzersizleri” konuları ele alındı.

TOLAY: AMAÇ, HASTALIĞIN İLERLEMESİNİ YAVAŞLATMAK

Gaziantep’in çeşitli okullarında 21 Eylül Dünya AlzheimerGünü için verilen seminer hakkında konuşan Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Serdar Tolay, Alzheimer modern çağın en sık karşı karşıya kalınan hastalıkları arasında yer aldığını belirterek, “Öğrencilerimizin bu konu hakkında bilgi sahibi olması önemli. İnsanlarımızı bu hastalığa karşı tecrübe sahibi yaparak hastalığın tehlikeli boyutlara ulaşmasının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu hastalığa ilişkin ‘Alzheimer Merkezi- Moral Evi’ birimimizde Alzheimer hastalarımızın yaşam kalitelerini artırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Alzheimer hastalığının tam tedavisi mümkün değil. Amacımız bu hastalığın ilerlemesini yavaşlatmak” ifadelerini kullandı.

Sağlık Haber

Etiketler: » » » »
48 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?