Cumhuriyetin 100'üncü yılında hedef: ilk 4 | Narkoz Haber
-0° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Cumhuriyetin 100’üncü yılında hedef: ilk 4

Ekonomi - 28 Ekim 2019 16:39 A A

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 96’ıncı yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Cumhuriyet ve Cumhuriyet kazanımlarının yılmaz savunucusu olan Gaziantep Ticaret Odasının Başkanları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milletinin kazandığı eşsiz zaferlerin “Cumhuriyet” ile taçlandırıldığını belirterek şunları kaydettiler:

“Türk milleti tarihin her noktasında, her koşulda, her zorluğa rağmen dik durmanın yegâne örneğidir. Dört bir yanından kuşatılan bu millet adeta küllerinden doğmuş ve destansı zaferler ile dünyanın karşısına dikilmiştir. Nihayetinde özgürlüğü, hürriyeti ve bağımsızlığı için kanıyla, canıyla mücadele eden milletimiz “Cumhuriyet”in ilanıyla beraber aydınlık geleceğe yeni bir sayfa açmıştır. Bizlere de Ata’mızdan, ecdatlarımızdan aldığımız bu eşsiz emaneti layıkıyla taşımak ve yüceltmek düşmektedir.

Ve bugün de yüz yıl önce Türk’e hainlerce planlar, oyunlar kuran emperyalist güçler boş durmamakta, milli birlik ve beraberliğimizi, mazlumların yanında, hainlerin, zalimlerin karşısında duran Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni hedef almaktadır. Lakin unutulmamalıdır ki bu necip millet emperyalist çarklara çomak sokmayı çok iyi bilmektedir. Bunun en güzel örneğini görmek için fazla geriye gitmeye lüzum yoktur. Yüce Türk Devleti Barış Pınarı Harekâtı ile tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir ki bölücü ve hain maşalar eliyle yürütülen haince planlar bozulmuştur. Biz, Gaziantep Ticaret Odası olarak devletimizin, milletimizin, kahraman Türk askerinin her daim yanında ve dimdik durmaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu Cumhuriyet’in daha güçlü yarınları için, muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi için canla başla çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.”

Cumhuriyet’in 100’üncü yılına anlamlı bir hedefle yürüdüklerini de ekleyen GTO Başkanları, “Gazi şehrin gazi torunları olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar olabilmesi için Gaziantep özelinde durmaksızın çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. 2023 yılında hedefimiz Gaziantep’i ülke ekonomisinde ilk dört ilden birisi yapabilmek… Her zaman dile getiriyoruz Gaziantep’in büyümesi demek tüm Türkiye’nin büyümesi ve gelişmesi demektir. Ata’mıza, ecdatlarımıza, kahraman şehit ve gazilerimize olan en önemli borcumuz sosyal ve ekonomik kalkınmaya öncülük etmektedir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın Gaziantep Ticaret Odası Cumhuriyet değerlerine sımsıkı sarılarak projeleriyle, hayata geçirdiği fikirleri ve 121 yıllık köklü geçmişiyle “Cumhuriyet” emanetini layıkıyla taşıyacaktır. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle, şükranla anıyor,  üyelerimizin ve tüm milletimizin “Cumhuriyet Bayramı”nı en içten duygularımızla kutluyoruz.” şeklinde konuştular.

Bu haber 72 kez okundu.
Ekonomi - 16:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 02
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 03
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.
 • 04
  Elazığ’da meydana gelen deprem’de can kaybı
  Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  depremde şuana kadar Elazığ’da 6, Malatya’da 5 olmak üzere 11 vatandaşımız hayatını kaybettiğini 272 vatandaşında yaralandığı açıklandı. AFAD Telefon görüşmelerinde web tabanlı uygulamaların kullanılmasını istedi. Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  deprem  Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Bitlis, Şanlıurfa, Tunceli, Adana, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman’da da hissedildi.
 • 05
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi’nde meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. Deprem nedeniyle korku panikle vatandaşlar sokağa çıktı. Bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan her hangi bir can haberindiğini açıkladı. DEPREM ELAZIĞ SİVRİCE Buyukluk: 6.8(Mw) Yer: Turkiye Elazig Sivrice […]

YOL DURUMU