Devlet Bahçeli TBMM Başkanı Kahraman’ın Laiklik karşıtı sözlerini değerlendirdi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki grup toplantısında konuştu.
Bahçeli, toplantı çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapladı.
Bir gazetecinin, “Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın İstanbul’da yaptığı ‘Yeni anayasada laiklik yer almasın’ şeklinde ifadeleri var. Nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Bahçeli, şu cevabı verdi: “Anayasamıza göre seçilmiş bir meclis başkanımızın anayasanın ilk 4 maddesini tartışmaya açması doğru bir yaklaşım değildir. Bir yandan anayasa değişiklikleri üzerinde düşüncelerinizi ortaya koyacaksınız, ama bu düşüncelerinizin gerçekleştirilmesinde milletimizin ön şart ve kabulü olan 4 maddenin içerisindeki laikliği ayrıca tartışmaya açacaksınız. Doğru bir düşünce olmamıştır. Sayın Meclis Başkanı bu hatasından dönmelidir. Türkiye’yi bir başka yere sürükleyebilecek istismarlara vesile olabilecek bir karanlık kuyuya sürüklenmesine vesile olmamalıdır.”
Başka bir gazetecinin, “Hatasından dönmelidir derken sözünü geri mi almalıdır, istifa mı etmelidir?” sorusuna Bahçeli, “Ne söylemişsem onu anlayın.” dedi.
“TERÖRLE MÜCADELEDE HÜKÜMETİN YANINDAYIZ”
MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada terörle mücadelede hükümetin yanında olduklarını da belirterek gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. MHP liderinin konuşmasından satırbaşları şöyle:
“Suriyeli mülteciler sadece Avrupa için değil, Türkiye için de öncelikli ele alınması gerekir. Türkiye mülteci deposu, mülteci yuvası olamayacaktır. Milli onurumuz asla hafife alınamayacaktır. Tersi bir duruma MHP’nin göz yumması mümkün değildir. Bizim nazarımızda Türk vatanına yerleşme bedeli asla ölçülemeyecektir. Bu topraklarda yaşama bedeli şehit kanıyla ödenmiştir. Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Vatanından ayrı düşmüş kardeşlerimize Türk milleti yardım elini uzatacaktır.
“KİLİS PERİŞANDIR”
Kilis perişandır. Hergün füze isabet etmektedir. Vatandaşlarımız korku içindedir. Kilis terör örgütünün açık hedefidir. Kimsenin can güvenliği yoktur. Kilis’in artan sorunları nedeniyle önce Ruhsar Demirel’i bölgeye gönderdik, ardından geçen hafta bir heyeti gelişmeleri inceleme üzere görevlendirdik. Arkadaşlarımızın ulaştığı sonuç felakettir. Evlerde oturmak bile emniyetli değildir. Esnaf kan ağlamaktadır. MHP, Kilis’i ve Kilisli kardeşlerin yanında kaya gibi duracaktır. Hiç kimse bizim AKP gibi Kilis’e yüz çevirmemizi beklemesin. Kilis Türkündür. Bizim içimizi acıtan Davutoğlu’nun sessizliği ve acizliğidir. Suriye’den atılan füzelere top atışıyla karşılık verdiğimiz doğrudur. Ancak alçaklara hak ettikleri ceza ne zaman verilecektir? Sayın Davutoğlu geceleri huzur içinde uyuyabiliyor musunuz?
Davutoğlu, Merkel’in önünde ‘gün Suriyeliler için umut günüdür’ diyor, peki Türk milletinin umutları ne zaman olacak, Türk milleti ne zaman nefes alacak?
KCK’nın eş başkanlarından bir fitne başı, sözde savaşı geliştireceklerini ve tüm Türkiye’ye yayacaklarını söylemektedir. ABD ile direkt temas halinde olduklarını söylemektedir. Başbakan ve hükümeti ne yapmaktadır?
Bir HDP’li TBMM’de Türkiye’nin iç savaşta olduğunu söyleyecek kadar haddini aşarken, bunların tavırları alttan mı alınacaktır? Ne Dolmabahçe mutabakatı, nereden çıkmış böyle bir şey? Caninin okunan 10 maddesini yerine soktuk. Cumhurbaşkanı’nın sözleri ümit vericidir. PKK’nın Meclis’teki uzantıları ile yan yana oturan AKP’li siyasetçilere Sayın Cumhurbaşkanı’nın bir çift sözü vaciptir.
“GÜN TERÖRÜN BAŞINI KOPARMA GÜNÜDÜR”
AKP terörle samimi mücadele ettikçe, desteğimizi esirgemeyeceğiz. Son terörist etkisiz hale getirilene kadar terörle mücadelenin istismar edilmemesi için sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Çözüm süreci çoktan gömülmüştür. Biz terör örgütünün silah bırakması veya silah gömmesini değil, devletin güvenlik birimlerine teslimini istiyoruz. Can almış, kurşun atmış kim varsa, adaletin karşısına çıkarılmasını bekliyoruz. Terör örgütüyle pazarlık uçurumdur. Çözüm, barış, helalleşmenin iskeleti çıkmıştır. Gün terörün başını koparma günüdür. Şimdi gün Türk devletinin çelikten bileğini hainlerin başına indirme günüdür. AB şunu istiyormuş, ABD bunu dayatıyormuş; bizim umrumuzda değil. Türk milletini tek dişi kalmış canavara Allah’ın izniyle bırakmayız.
SÖZDE ERMENİ SOYKIRIMI: BUNA SON VERMENİN ZAMANI GELMİŞTİR
Türkiye her yıl 24 Nisan günü ABD Başkanı’nın ne diyeceğine kilitlenmektedir. Bahis konusu olan bu hususta afaki yorumlar yapılmaktadır. 24 Nisan sendromu ABD ile ilişkilerde gerginlik haline gelmektedir. Türk tarihi için tek yanlı her açıklamanın bizim neznimizde itibarı olmayacaktır. Savunma refleksini soykırım olarak nitelemek tarihi çarpıtmaktır. Bitmeyen nefret 1973 yılında tekrarlanmış, özellikle yurtdışındaki diplomatlarımıza yönelik toplam 34 diplomatımız şehit düşmüştür.
Yine yakın tarihte Azerbaycan topraklarını işgal ederek, yüzlerce Azeri kardeşimizi katletmiştir. Obama’nın soykırım kelimesi yerine, büyük felaket sözü ile denge kurduğunu düşünmek bize göre abesle iştigaldir. Türkiye’nin her yıl 24 Nisan sendromu yaşamaya mahkum bir ülke olması düşünülemez. Buna son vermenin zamanı gelmiştir. Türkiye’nin şerefli tarihi hiçbir bedbah karalama kampanyası yapamayacaktır. Ezik, yaralı bir millet konumuna düşürmeye hiçbir güç yetmeyecektir. Hükümeti, bayrağımızı yakmaya karşı tahrike karşı daha kararlı davranmaya davet ediyorum. Bu saldırılara her platformda karşı durulmalıdır.
“TÜRK MİLLETİ SOYDAŞLARINI YALNIZ BIRAKMAYACAKTIR”
Toprakları Ermeni işgali altında bulunan, ata yurtlarından kopartılan Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklı davalarını biliyor, yürekten sahipleniyoruz. İşgalci Ermeni güçleri tamamen çekilmeden, Türkiye ile Ermenistan ilişkileri normalleşemeyecektir. Türk milleti Azerbaycan’ın yanında olmuştur ve soydaşlarını yalnız bırakmayacaktır. Türk milletinin yaşadığı her coğrafya bizim ilgi alanımızdır. Coğrafyalarımız, devletlerimiz farklı olabilir ama biz aynı milletin yürekleri bir atan evlatlarıyız.
İnanıyorum ki Türk milleti taşıdığı sağduyuyu gösterecek, her felaketi aşacak güce sahip olduğunu bir kez daha ispat edecektir. Türk milleti bütün güçlükleri ortak çabalarla aşma kudretini göstermiştir. Bugün vatan ve millet sevdalılarının ortak paydalarda bir araya gelerek, Türkiye’yi mutlu yarınlara taşıyacak iradeyi göstermeleridir.
MHP iş işten geçmeden, ayrılma, kırılma yaşanmadan kucaklaşmaya çağırmaktadır. Milli mücadelenin aziz hatıraları gerçek değerini ve yerini bulacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Devlet Bahçeli TBMM Başkanı Kahraman’ın Laiklik karşıtı sözlerini değerlendirdi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı yükleyerek, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan web sitemize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin