Diş Hekimi Lütfü Demir adaylığını açıkladı | Narkoz Haber
Açık
 • EURO 6.71
 • DOLAR 6.16

Diş Hekimi Lütfü Demir adaylığını açıkladı

Hareketli Manşet - 21 Ocak 2020 12:02 A A

Gaziantep’te İlçe Kongrelerini tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisinde ( CHP ) İl Başkanlığına adaylığını ilk açıklayan mevcut başkan Diş Hekimi Lütfü Demir oldu.

Katılımın yoğunluğu nedeniyle Demir açıklamayı parti balkonundan katılımcılara seslenerek gerçekleştirdi. 11 Aylık çalışmalarının yanı sıra ileriye dönük projeleri hakkında da bilgi veren Demir tüm partilileri birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya davet ederek, CHP’sini Gaziantep’te tekrar birinci parti yapmak konusunda çağrıda bulundu. Yeni dönemde seçilmesi halinde temiz bir sayfa açtığını belirten Demir küskünlüklerin sona ermesini, parti için harcanan enerjinin saha çalışmalarında gösterilmesini istedi. İlçe Başkanlarının, Belediye Meclis Üyelerinin de destek verdiği basın toplantıda İl Başkanı Demir konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü.

“Emperyalizme karşı başkaldıran, ulusal direnişi yöneten, stratejik bir devrimi gerçekleştiren, sonrasında çağdaş bir model oluşturan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu şanlı cumhuriyet halk partisi; her zaman olduğu gibi bugün de Türkiye’yi yönetmeye talip olmuş kararlı, azimli ve iktidar yolunda yürüyen en büyük ve en eski partidir. Ülkemizin dört bir yandan kuşatılmaya çalışıldığı, cumhuriyetimizin temel ilkelerine ve değerlerine yoğun saldırıların olduğu günümüz Türkiye’sinde, önemli bir tarihsel süreçten geçtiğimizin farkındayız.

Gaziantep İl Örgütü’nü, geçmişte yaptıklarımızla, ilke ve ideolojimizle, siyasette yer alış biçimlerimizle, yaptığımız muhalefetle önemli bir örgüt konumuna getirdiğimize inanıyoruz.

Bundan sonraki süreçte de hedefimiz parti politikalarımızın amacı doğrultusunda toplum içindeki yerimizin ve yükümlülüğümüzün farkında olarak en iyisini yapmaktır. Bunu tek başımıza değil; ilçe başkanlarımızla, il ve ilçe örgütlerimizle kadın ve gençlik kollarımızla, partili üyelerimizle ve halkımızla bütünleşerek yapacağız.

Gaziantep yerelinde tek amacımız yaşanan sorunları kamuoyu ile paylaşmayı ve çözüm noktasında örgüt olarak etkin rol almayı bir görev olarak görüyoruz. Gaziantep hak etmediği bir şekilde yönetiliyor. İktidar tarafından toz pembe gösterilen şehrimizin çözülmesi gereken bir çok sorunu var. Biz bu sorunlar karşısında hiçbir zaman duyarsız kalmadık hiçbir zamanda duyarsız kalmayacağız.

Gaziantep’imizin sosyal medyada, yazılı ve görsel basında gündeme taşıdığımız sorunları ;

· Suriyeli sığınmacılar sorunu,

· %20’re varan işsizlik sorunu,

· Eğitim sorunu,

· Çocuk istismarları, kadın cinayetleri, aile içi şiddet sorunu

· Sağlık sorunu

· Uyuşturucu ve madde bağımlılığı sorunu

· Hava kirliliği

· Sof dağında bulunan taş ocaklarının çevreye verdiği zararları yerinde gözlemleyerek gündeme getirdik.

· İmar sorunu

· Millet bahçesi ve Sanko Holding için yapılan imar tadilatı

· Grup başkanlığı yaptığım büyükşehir belediye meclis üyelerimizle ve oluşturduğumuz yerel yönetimleri izleme komisyonumuzla birlikte koordineli olarak bir çok sorunu gündeme getirdik yargıya taşıdık. Şehrimizin dile getirdiğimiz başlıca sorunlarını çözmek için bizler cumhuriyet halk partisine düşen sorunluğumuzun sonuna kadar farkındayız.

Bu bilinçle İstanbul örgütlenmesini de örnek alarak oluşturacağımız çeşitli komisyonlar aracılığı ile gönüllü partililerimizi ve partimize sempati duyan halkımızı da çalışmalara katarak Gaziantep’te CHP’yi iktidara taşıyacağız.

Şehrimizdeki STK’larla, oda ve derneklerle bu güne dek kurduğumuz diyalog ve yaptığımız ortak çalışmaları daha da ilerleterek şehir ile ilgili tüm önemli kararlarda daha güçlü bir şekilde ortak tavır koyacağız.

Değerli arkadaşlar bundan sonra Gaziantep’te partimiz için yeni bir beyaz sayfa açıyoruz. Geçmişe bir sünger çekiyoruz. Parti içi mücadelede harcadığımız enerjiyi tamamen partimizin Gaziantep’te iktidara gelmesi için yapacağımız çalışmalarda kullanacağız. Hiç kimseye bir kırgınlığımız, dargınlığımız yok. Partimiz için emek veren tüm arkadaşlarımız kardeşimizdir, yoldaşımızdır. İl başkanlığı seçimini bir bayrak yarışı olarak görüyor, cumhuriyet halk partisinin şanlı bayrağını tüm belediyelere ve en az 8 milletvekili alarak zirveye taşımak tek amacımızdır.

Gün, hep birlikte yeniden bir iktidar yürüyüşü başlatma günüdür.

Ben şimdi bu kürsüden geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları, daha da önemlisi küçük hesapları bir kenara koyarak tümünüzü birlikte davranmaya çağırıyorum.

Her gün daha da yoksullaşan, açlığa, yokluğa, işsizliğe mahkum edilen halkımızın refah ve mutluluğu,

Çocuklarımızın aydınlık geleceği,

Barış içinde yaşanası bir dünya özlemi,

Çağdaş, sosyal bir hukuk devleti gibi yönetilen, özgür, demokratik bir Türkiye umuduyla

Sevgili dostlar sizleri CHP de birlik olmaya, CHP’yi iktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum.”

Bu haber 68 kez okundu.
Hareketli Manşet - 12:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Gaziantep’te buluşuyor
  30 yaş üzeri dört kadından bir tanesi idrar kaçırma problemi yaşıyor. Bu sorunu konuşmak ve insanları bilinçlendirmek için şehir şehir gezen Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’nün seminerleri devam ediyor. Canped ve Kontinans Derneği’nin birlikte gerçekleştirdiği farkındalık projesinin İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya’dansonra şimdiki durağı ise Gaziantep.Gaziantep Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nergis Kumbasar’ın sunumuyla düzenlenecek seminer 28 Şubat […]
 • 02
  Vedat Topçuoğlu Lisesinde ‘Akran Zorbalığı’ anlatıldı
  Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Uzman Psikolog Elçin Külahçıoğlu Gözegir, Vedat Topçuoğlu Lisesinde ‘Akran Zorbalığı’nı anlattı. Vedat Topçuoğlu Lisesi öğrecilerinin yoğun ilgi gösterdiği söyleşiye Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Burcu Topçuoğlu, dernek üyesi Avukat Ece Tepe ve Vedat Topçuoğlu Lisesi öğretmenleri katıldı. ‘Akran Zorbalığı’nı, bir öğrencinin birden fazla öğrenci tarafından olumsuz davranışlara tekrar […]
 • 03
  Anneler ve çocuklar için güç birliği yaptılar
  Gaziantep Yardım Vakfı ve Annece Derneği, ihtiyaç sahibi anneler ve çocuklar için güçlerini birleştirdi. ÇOCUKLAR SINAVLARA VE GELECEĞE HAZIRLANIYOR Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, 1992 yılından bu yana ihtiyaç sahibi ailelere yardım yaptıklarını ve burslarla öğrencilerin okumasına katkı sağladıklarını belirterek, “Annece Derneği de anne ve çocuklara yardım amacıyla kurulmuş bir dernek. Amaçlarımız ortak. Dernek […]
 • 04
  GAPTARIM ve GAPFOOD Fuarları 04-07 Mart tarihlerinde düzenlenecek
  Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Tarım İl Müdürlüğü, Gaziantep Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği, Gaziantep Ziraat Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Güneydoğu İhracatçılar Birliği destekleriyle Akort Fuarcılık tarafından organize edilen, 11. Gaptarım Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı ile 16. Gapfood Gıda Fuarları 4 – 7 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ortadoğu Fuar Merkezi’nde (OFM) saat 14.00’da protokolün katılımıyla […]
 • 05
  Yılmazkaya, “Corona Virüsü Kadar Tehlikeli”
  Son yıllarda ülkemizde yaşanan hava kirliliğiyle ilgili önemli açıklamalarda ve uyarılarda bulunan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, “Türkiye’de hava kirliliğinden dolayı yılda 52 binden fazla insan ölüyor, Sağlık Bakanlığı bu konuda ne gibi önlemler alıyor çok merak ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuyu ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yazılı soru önergesi veren Yılmazkaya, Sağlık […]

YOL DURUMU