logo

Down Sendromlu çocuklar çiçek dikti

Down Sendromlu çocuklar çiçek dikti

serdar-tolayGaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı, “Dünya Down Sendromu Günü” dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay ve Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi’nin de katıldığı etkinlik, Botanik Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

Çelebi, etkinlikteki açıklamasında, down sendromlu bireylerin sosyal hayatta insarlarla izole edilmeden yaşamalarının büyük önem taşıdığını söyledi.

Dünya Down Sendromu Günü’nün down sendromlu bireylerin haklarını korumak için önemli bir adım olduğunu vurgulayan Çelebi, “Dünya Down Sendromu Günü gibi farkındalık yaratacak organizasyonlar, tüm toplumun kapsamlı bir bakış açısıyla down sendromu hakkında bilgilendirilmesine olanak sağlayacak. Ayrıca, down sendromlu bireyler hakkında toplumsal bilinç yaratmak açısından önemli bir fırsat ve bu bilinci oluşturmak için önemli bir sorumluluk üstlendik. Bu amaçla birçok çalışma yapacağız” dedi.

Şehrin farklı noktalarındaki okullarında belediyenin tahsis ettiği araçlarla alınan yaklaşık 73 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde çiçek dikti ve bitki ekti.

Toplumsal farkındalık yaratmak, down sendromlu bireylerin ayrımcılık ve önyargıya maruz kalmasını önlemek, erken ve sürekli eğitimin önemine dikkat çekmeyi amaçlayan etkinliğin sonunda çocuklara, balonlar verilerek, meyve suyu ve top kek dağıtıldı.

down-sendrom

Etiketler: » » » » » » »
32 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?