logo

Dünya Sağlık Örgütü’den Türkiye’ye: “Tıbbi Ekipman desteğinin farkındayız”

Dünya Sağlık Örgütü’den Türkiye’ye: “Tıbbi Ekipman desteğinin farkındayız”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemesine ilişkin video konferans yoluyla düzenlediği haftalık basın toplantısında, Türkiye’nin Avrupa’da ve dünyada pek çok ülkeye tıbbi ekipman yardımı göndermesine ilişkin soruyu cevapladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile 2 Nisan’da  (telekonferans yöntemiyle) yaklaşık 1 saat görüştüklerini anımsatan Kluge, “Özellikle Kovid-19 hakkında konuştuk. Ayrıca, iki yıllık yeni bir anlaşmaya imza attık.

DSÖ adına,Türk hükümetinin göstermiş olduğu dayanışma için kendilerine şükranlarımı ilettim.” dedi.
Kluge, Türkiye’nin başta İngiltere, İtalya, İspanya ve Balkan ülkelerine sağladığı tıbbi ekipman desteğine ilişkin “Hakikaten (Türkiye’nin) sağladığı desteğin tümüyle farkındayız. (Kovid-19) yeni bir virüs, her gün öğrenmeye devam ediyoruz. Bu yüzden dayanışma gösterilmesi çok önemli.” diye konuştu. Direktör Kluge, Türkiye’nin gösterdiği dayanışmayı DSÖ Avrupa bölgesinde daha fazla görmeye başladıklarını, bunun da umut verici olduğunu
kaydetti.

Corona Virüs COVİD-19 salgınıyla mücadelede Türkiye’den yardım isteyen 33 ülkeye askeri uçaklarla tıbbi yardım gönderildi.

 

 

Etiketler: » » » »
40 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?