Ebeler, Her Bebeğin İlk Şefkatçisidir

Ebeler, Her Bebeğin İlk Şefkatçisidir, Gaziantep, Haberler, Gaziantep, Hastane, Gaziantep, Gündem, Gaziantep, Narkoz Haber
Ebeler, Her Bebeğin İlk Şefkatçisidir, Gaziantep, Haberler, Gaziantep, Hastane, Gaziantep, Gündem, Gaziantep, Narkoz Haber
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EBELER, HER BEBEĞİN İLK ŞEFKATÇ

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal KAZAK, 21-28 Nisan “Ebeler Haftası” nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. KAZAK şu ifadelere yer verdi:

21-28 Nisan Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal KAZAK, 21-28 Nisan “Ebeler Haftası” Ebeler Haftası’nı ülke olarak salgına karşı verilen bir mücadele ile karşılıyoruz. Bu mücadelenin kahramanları sağlık çalışanları ise tükenmişlik sendromu ile baş başa bırakıldılar. Sorunlarına çözüm üretilmedi, talepleri karşılanmadı.

Bugün ebe arkadaşlarımız dünyaya gelen her bebeğin ilk nefesinde yanındalar. Anne ve bebek sağlığı için şifa dağıtıyorlar ama 10 yaşından küçük çocuğu olan sağlık çalışanı annelere idari izin yok. Süt izni kullanan sağlık çalışanı annelerde idari izinden mahrumlar yani bebekleri bile mağdur ediliyor.

Kendi bebeklerinden ayrılar ama ailelerin bebeklerine kavuşmasını sağlıyorlar. Böyle bir çalışma düzeni içerisinde sağlık çalışanları hizmet üretmeye çalışıyor.

Sendika olarak yaptığımız “Pandemi Döneminde Sağlık Çalışanları Araştırması” sonuçları çalışanların durumunu net bir biçimde anlatıyor.

Araştırmamıza göre;

Sağlık çalışanlarının yüzde 79’u pandemi dönemi boyunca kendilerine gereken değerin verilmediğini düşünmektedir.

Yüzde 92’si aldıkları maaş ve döner sermayelerin yeterli olmadığını belirtmektedir.

Çalışanların yüzde 54’ü emeklerinin karşılığının verilmediğini düşünmektedir.

Yüzde 70’i geleceğe dair kendini güvende hissetmemektedir.

Yüzde 75’inin bu dönemde en büyük kaygısı virüsü aile bireylerine bulaştırmak olmuştur.

Bu 1 yılda sağlık çalışanlarının yüzde 33’ü belli bir süre de olsa evinin haricinde bir yerde konaklamak durumunda kalmıştır.

Sağlık çalışanlarının yüzde 80’i pandemi dönemi hayatlarından dolayı ailelerine yeteri kadar vakit ayıramadıklarını belirtmiştir.

Yüzde 83’ü psikolojik olarak tükenmişlik duygusu yaşamıştır.

Sağlık çalışanlarının dile getirdikleri bu meseleler üzerinde durulmalı ve çare üretilmelidir. Özverili ile yürütülen bir mücadelenin karşılığı bu olmamalıdır.

Türk Sağlık-Sen olarak sorunlara çözüm istiyoruz. Sağlık çalışanlarının mağdur edilmediği, mutlu olduğu bir çalışma hayatı talep ediyoruz.

“Ebe arkadaşlarımızın tüm sağlık çalışanlarının sesine kulak verilmeli, onları sevindirecek düzenlemeler bir an önce hayata geçirilmelidir.” diyoruz.

Bu düşüncelerle fedakârlık gerektiren mesleğin cefakâr çalışanları olan tüm ebe arkadaşlarımızın “Ebeler Haftasını” kutluyor, bu haftanın sorunların çözülmesinde adımların atıldığı bir hafta olmasını temenni ediyoruz.

Millet olarak sağlıklı günlere en kısa sürede kavuşmak temennisiyle salgına karşı kahramanca bir mücadele veren tüm sağlık çalışanlarına kolaylıklar diliyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Ebeler, Her Bebeğin İlk Şefkatçisidir

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı yükleyerek, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan web sitemize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin