ERDEMLİ GENÇLERİN KONUĞU "GÜZELBEY" OLDU | Narkoz Haber
10° Kapalı
 • EURO 7.30
 • DOLAR 6.74

ERDEMLİ GENÇLERİN KONUĞU “GÜZELBEY” OLDU

Eğitim - 17 Ocak 2012 22:58 A A

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Özel Erdem Okulları tarafından gelenekselleştirilen “Kariyer Günleri”nin konuğu oldu.

Başkan Güzelbey, Özel Erdem Koleji öğrencileri ile sohbet ederek onlara nasihatlerde bulundu. Programa Özel Erdem Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Asım Özsöyler, Başkan Yardımcısı Fatih Büyükkonuklu, Kurucu Temsilcisi Osman Küçükdurmaz ve Genel Müdür M. Metin Zirek, yönetim kurulu üyeleri,  idareciler, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Hayatını anlatan slayt gösterisiyle başlayan programda Başkan Güzelbey, öğrencilik yıllarında ve iş hayatındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı.

GÜZELBEY; ÜLKENİN EN ÖNEMLİ PROBLEMİ EĞİTİM

Sizce insanı başarılı kılan etkenler nelerdir? Sorusu üzerine Başkan Güzelbey, “ Bu soruyu kime sorsanız, çok çalıştım aynı zamanda gezdim, oynadım der; fakat ben öyle yapmadım. Okul zamanı okuldaydım, okul bitiğindeyse babamın dükkânında çalıştım. Dükkân kapandı gidip evde çalıştım. Ben hep çalıştım. Doğru olacaksınız dürüst olacaksınız. Çok çalışacaksınız az harcayacaksınız. Bunu hiç unutmayın. Bugün ülkemizin en önemli problemi eğitim. Sadece sanayiyle bir yere varamazsınız. Çok fazla ucuz işçi çalıştırılan yerler var. Emeğin ucuz olduğu ülkeler var.” dedi.

TARİHİ ESERLERE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Türkiye’nin, daha doğrusu Gaziantep’in sanayiyle tanıştığı yıllarda yoğun bir şekilde üretim, istihdam olduğunu belirten Güzelbey, “Sonra dünyada bir değişim oldu. Her ülkenin yaşadığı gibi bir süre sonra bu sanayi yoğunluğu bitecektir. İspanya’da bu olmuş mesela. İspanyada sanayinin bitmesi ile farklı ekonomik arayışlara girilmiş. Müze yapmaya başlamışlar. Bizler de kültüre önem vermeliyiz, mesela müzeciliğe önem vermeliyiz, tarihi eserlere sahip çıkmalıyız. Bilim merkezi, botanik parkı, modern yollar gibi yerler inşa ederek şehrimizi yaşanabilir bir kent haline getirmeliyiz. Ama bunları yaparken insanlar arasındaki ekonomik uçurumun da giderilmesi gerekiyor. Bir şehrin marka değeri olması için bazı unsurlara sahip olması gerekiyor.

Bunlar yalnızca sanayi ile olmaz, bununla birlikte kültür, turizm, eğitim gibi faktörler de lazım. Örneğin bazı şehirler eğitim ile kalkınmıştır. Gaziantep’te maalesef eğitim kalkınması olmamış. Eskişehir’ e bakın. Şehri kalkındıran üniversite öğrencileri olmuş. Bizi ise lahmacun şehri olarak biliyorlardı. Çalışmalarımızla artık bu ön yargıyı kaldırdık.  Yeni üniversitelerin açılmasıyla da şehrimize yeni gençler ve aileler geldi. Şu bir gerçek ki ülkemizde petrol yok, doğal kaynaklar az, o yüzden de bizlere ve özellikle siz gençlere çok görevler düşüyor. Çok çalışmalıyız ve eğitime önem vermeliyiz. Bizim için en önemlisi insana olan yatırımdır” dedi.

BAŞKAN GÜZELBEY, “HAYATINIZI HEP PLANLAYIN”

Kendi hayatında her şeyi planlı bir şekilde yürüttüğünü söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “ Benim siz öğrencilere tavsiyem hayatınızı hep planlayın. Hekimlik mesleğine başlarken 30 yıl yapacağım dedim ve öyle oldu. Başkanlığı en fazla 2 dönem yaparım dedim. O şekilde oldu. Ben hayatımı planlayarak yaşarım” diye konuştu.

Söyleşi sonrasında Özel Erdem Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Asım Özsöyler ve Başkan Yardımcısı Fatih Büyükkonuklu, Başkan Güzelbey’e teşekkür ederek plaket takdim ettiler.

Bu haber 310 kez okundu.
Eğitim - 22:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 30 Büyükşehir’e giriş çıkışlar yasaklandı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunuyor… Gece yarısından itibaren 15 gün süreyle  zorunlu Gıda ve Lojistik faaliyetler dışında 30 büyükşehir ve Zonduldak için şahsi araç giriş çıkışı ve 20 yaş altı gençlere sokağa çıkma yasağı geldi. Toplu yerlerde maske zorunla hale getirildi. Erdoğan, “Türkiye bu küresel salgına en hazırlıklı ülkelerden biridir. Oluşturduğumuz Bilim Kurulumuz hastalığın […]
 • 02
  Kıyasen Fatura düzenlemesi karışıklık ve yeni maliyet riski taşıyor
  Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)  tarafından elektrik ve doğal gaz faturalarına ilişkin yapılan  “Kıyasen Fatura Düzenlemesi”nin reel sektör için riskler taşıdığını söyledi. Konuya dair yazılı bir açıklama yayınlayan Başkan Tuncay Yıldırım açıklamasında şunları söyledi: “Bilindiği üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)  Kovid-19 ile mücadele kapsamında salgının […]
 • 03
  Büyükşehir, kullandığı dezenfektanı kendisi üretti
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı, dezenfekte çalışmalarında kullanılan dezenfektanını kendisi üretti. Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) içme suyu arıtma tesisinde üretilen dezenfektan, insan sağlığına zararlı maddeler içermediğinden, doğal bir dezenfeksiyon yöntemi olarak görülüyor. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan şehrine başlayarak kısa sürede Dünya’da etkili olan Corona Virüs salgınına karşı ulusal mücadele devam […]
 • 04
  Gülsan Holding 1 Milyon 500 Bin TL ve 11 Bin Paket bağışladı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” çağrısıyla başlattığı dayanışma kampanyasına Gülsan Holding’ın 1 milyon 500 Bin TL bağış yaptığını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu ayrıca ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Gaziantep Valiliği, Kilis Valiliği ve kendi dağıtım kanallarımız aracılığıyla 11 bin gıda paketi dağıtımına başlandığını ifade etti. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de […]
 • 05
  TİM Sektör Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya,” Türkiye’de Gıda Sorunu Yaşanmaz”
  “Bu zorlu süreçte üretim ve tedarik zincirimizin devamlılığı için var gücümüzle çalışıyoruz” Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, 2020 yılının ilk çeyreğinde sektörde Türkiye genelinden 199 ülkeye toplam 1 milyar 810 milyon 518 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini ifade ederek dünyayı etkisi altına alan ve insanlığı tehdit […]

YOL DURUMU