Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Fırat Kalkanı bölgesinde 2 askerimiz şehit oldu

Fırat Kalkanı bölgesinde 2 askerimiz şehit oldu

Fırat Kalkanı bölgesinde 2 askerimiz şehit oldu

Suriye Fırat Kalkanı Bölgesinde  YPG/PKK tarafından akşam saatlerinde El Bab’ın batısında bulunan TSK üssüne saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 askerimiz şehit oldu. Yaralı askerlerimiz yakın illerdeki hastanelerde tedavi altına alındı. TSK tarafından terör örgütü YPG/PKK hedeflerinin yoğun şekilde topçu atışları ile vurulduğu öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada (MSB):”Fırat Kalkanı bölgesindeki bir kirpi aracımıza teröristler tarafından yapılan saldırıda 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 arkadaşımız da yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” Fırat Kalkanı bölgesinde 2 askerimiz şehit oldu

“Kirpi aracımıza yönelik gerçekleşen saldırı sonrası bölgedeki terör hedefleri belirlenerek derhal ateş altına alınmış ve etkili şekilde vurulmuştur. Terör mevzilerine yönelik cezalandırma atışlarımız sürmektedir. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız!”

 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada (MSB):”Fırat Kalkanı bölgesindeki bir kirpi aracımıza teröristler tarafından yapılan saldırıda 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 arkadaşımız da yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.””Kirpi aracımıza yönelik gerçekleşen saldırı sonrası bölgedeki terör hedefleri belirlenerek derhal ateş altına alınmış ve etkili şekilde vurulmuştur. Terör mevzilerine yönelik cezalandırma atışlarımız sürmektedir. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız!”

Etiketler: » » » » » » »
282 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?
#

Fırat Kalkanı bölgesinde 2 askerimiz şehit oldu” için 2 Yorum

  1. Abdullah göçer : diyor ki:

    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

  2. Ateş düştü gene. Keşke şehit verilmeden önce o hedefler vurulsaydi.