Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GAMEP’TEN ÇİRKİN SALDIRIYA KINAMA

Gaziantep Medya Platformu Derneği Başkanı Nazmi Özkoyuncu, TCDD’de gazetecilere karşı yapılan saldırıyı kınadıklarını açıkladı.

Gaziantep Medya Platformu Derneği tarafından (GAMEP)  yapılan yazılı açıklamada, amaçları sadece haber yapmak olan medya çalışanlarına karşı yapılan çirkin ve maksatlı saldırının kabul edilemeyeceği belirtildi.

Gaziantep’te görev yapan gazetecilerin kimsesiz olmadığını ifade eden Özkoyuncu,” “Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Lojistik Müdürlüğü’nde çıkan bir yangını haber yapmak için olay yerine giden basın mensubu arkadaşlarımız burada bazı güvenlik görevlilerinin saldırısına maruz kalmıştır. Yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve bu üzücü olayın yaşanmasına neden olan görevlilerden bir an önce hesap sorulmasını talep ediyoruz” dedi.

Olayın ve adli ve idari soruşturmasının bir zat takipçisi olacaklarını belirten Özkoyuncu, “Meslektaşlarımız yalnız değil. Onlardan özür dilenene ve zararlarının tanzim edilmesine kadar bu işin peşini bırakmayacağız. TCDD’nin soruşturma başlatması içinde  gerekli girişimlerimizi yapacağız” diye konuştu.

Etiketler: » »
334 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?