Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GAPGİAD Bürokratları İş Dünyası ile Sahada Buluşturdu

Sanayi ve ticarette hızla gelişen ve bölgesinde bir çekim merkezi konumunda olan Gaziantep hafta sonu Gaziantep Girişimci İş Adamları Derneği (GAPGİAD) ve Uluslar arası Yöneticiler Derneği (YÖNETDER) ortak organizasyonuyla Devletin en üst düzey bürokratlarını ağırlayarak, hem şehri tanıtma hem de sanayicinin sorun ve beklentilerini yerinde gösterme şansına sahip oldu.

Bölgesinde yaşanılan sorun ve beklentilere çözüm üretme konusunda önemli etkinlikler yapan GAPGİAD, Başkent bürokrasisinin önemli isimlerini, organize etmiş olduğu hafta sonu programıyla şehrimizde ağırlayarak gerek sanayici gerekse yerel bürokratlarla buluşturarak çözüm ve beklentiler konusunda önemli bir sinerji yarattı.

Gaziantep Girişimci İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Akın Çalışkan yapmış olduğu konuşmasında; “Bizler Üreten ve istihdam sağlayan işadamları olarak ticarette yaşamış olduğumuz sorunların en kısa zamanda ve kolay bir şekilde çözülmesini, sanayicilerin daha fazla üretmeleri için önlerinin açılmasını bekliyoruz. Bizim sorunlarımıza en hızlı çözüm olacak kişiler devletin başkentinde bulunan bürokratlarımızdır. Dernek olarak hafta sonu organizasyonumuzla sizleri üreticiyle buluşturarak beklentileri ilk ağızlardan duyurarak çözümün hızlanmasını istedik. Bölgesinde bir çekim merkezi olan Gaziantep sanayisiyle ülkemizin örnek şehirlerinden biri haline gelmiştir fakat ulaşımdan vergiye, istihdamdan markalaşmaya kadar devletimizin bizleri desteklemesi ve sanayicimizin daha fazla yatırım yaparak daha çok insanımıza iş vermesini sağlamak istiyoruz” dedi.

Uluslar arası Yöneticiler Derneği Genel Sekreteri, TCDD Genel Müdür Yrd. İsmet Duman, Gezinin amacı olarak: “Kamu, Üniversite ve Özel sektör yöneticilerinin bir araya getirilerek, aralarında köprüler kurulması, Üniversite-Sanayi-Bürokrasi kaynaşması, ve oluşturulacak SİNERJİ ile Ülkemiz için yeni fikirler, yeni projeler geliştirilerek, ekonomiye ve istihdama katkı sağlanması, üreticinin, sanayicinin işlerinin kolaylaştırılması yer almaktadır. Bu kapsamda üreticilerin ayağına gidilerek yerlerinde ziyaret edilmekte, sorunları dinlenilmekte, bürokrasiden beklentileri öğrenilmekte ve tecrübeler paylaşılmaktadır diye açıkladı.

Organize sanayi bölgesi, Zirve üniversitesi, Yerel bürokratlar ve şehrimizin tarihi ve kültürel alanlarının gezildiği gezi sonrasında akşam yemeğinde Gaziantep’li iş adamalarıyla bir araya gelen bürokratlar sıcak ve samimi bir ortamda geçen programda beklentilere karşı oluşabilecek çözüm önerilerini paylaşarak doğru beklentiler oluşmasını sağladılar.

Etiketler: » » » »
458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?