logo

Garaj tapulu daire sahipleri üzülecek!

GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, Garaj Tapulu dairelerin uzun süredir yapılan çalışmalara rağmen mülkiyet sorununun çözülememesi nedeniyle doğal gaz aboneliği tesis edilemediğini açıkladı.

GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada şöyle denildi;

GAZDAŞ olarak, doğal gaz dağıtımı yaptığımız Gaziantep bölgesindeki, “garaj tapulu” olarak ifade edilen ancak; mesken statüsünde kullanılan bağımsız birimlerin gaz arzları, yaşanılan mülkiyet sorunları nedeniyle, Mayıs 2013 tarihi itibari ile yetkimiz ve irademiz dışında durdurulmak zorunda kalınmıştır. Yaşanılan bu süreçte garaj tapulu dairelere bireysel doğal gaz aboneliği tesis edilebilmesi için çalışmalarımız uzun süredir devam etmesine karşın mülkiyet sorununa çözüm bulunamamıştır.

Konuyla ilgili hukuksal görüşler alınarak, kurum ve kuruluşlarla yapılan görüşmeler sonucunda, garaj tapulu dairelerin bulunduğu ortak mülkiyet alanlarının ısıtılabilmesi için çalışmalara ve görüşmelere başladık. Bu kapsamda, bina maliklerinin alacağı karara istinaden bina yönetimleri ile yalnızca ısınma amaçlı olarak, bağlantı ve gaz kullanım sözleşmeleri gerçekleştirilmesi hususundaki gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu konudaki son durumu, sizin aracılığınızla tüm kamuoyu ile bir kez daha paylaşmak istiyoruz.

Saygılarımla,

Muzaffer Yalçın

GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü

Etiketler: » » »
430 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?