Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GAÜN’de Kız Öğrenciler Yemek Fiyatlarını Protesto Etti

GAÜN’de Kız Öğrenciler Yemek Fiyatlarını Protesto Etti

GAÜN’de Kız Öğrenciler Yemek Fiyatlarını Protesto Etti

Gaziantep Üniversitesi Ümmü Gülsüm Kız Öğrenci Yurdunda Yemek Protestosu
Gaziantep Üniversitesi Ümmü Gülsüm Kız Yurdunda kalan kız öğrenciler porsiyonları düşük ama fiyatları çok yüksek “Açız” diyerek yemekleri protesto etti. Odalarının camından çığlık atarak yemekleri protesto eden öğrenciler yemek fiyatlarının düşmesini ve porsiyonların yükseltilmesini istediler. Gaziantep Haber

Narkoz Haberin ulaştığı bir öğrenci: “Yemek fiyatları çok yüksek. Bir et veya tavuk yemeği 8.5 dan başlıyor. Zaten toplam hakkımız 13 TL. Pilav 4.5. Porsiyonlar çok az, lezzet desen yok. Açız. Öğrenciyiz. Dışarıdan yeme lüksümüz yok. Yarı tok yarı aç gezmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı. Kız öğrencilerin çığlıkları Gaziantep’i inletti.

Uzun süre camlarından çığlık atan öğrencileri uyaran güvenlik güçleri içeri girmelerini istedi. Bir süre çığlık atan öğrenciler daha sonra odalarına girerek protestoya son verdi.

Gece saatlerinde Ümmü Gülsüm Kız Öğrenci Yurdundan yükselen çığlıkları duyan Gaziantepliler önce tedirgin oldu sonra olayın yemek protestosu olduğunu öğrenince derin bir nefes alarak öğrencilere destek oldu.

 

Etiketler: » » » » » » »
577 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?