Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GAZİ ŞEHRE YAKIŞMADI

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada terör eylemleri nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunun iptal edildiği açıklandı.

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının terör nedeniyle iptal edildiği açıklaması geldi. Yapılan açıklamada “20.08.2012 tarihinde İlimiz Şehitkamil İlçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısında bulunan otobüs durağında bomba yüklü bir aracın patlatılması sonucu 9 vatandaşımızın hayatını kaybetmesinden dolayı; Zafer Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 30 Ağustos 2012 Perşembe günü Valiliğimiz tarafından gerçekleştirilecek olan Zafer Bayramı Resepsiyonu iptal edilmiştir” denildi.

30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eden ve Türk Ordusunun önemli zaferlerinden bir tanesi olmuşken, terör saldırıları gerekçe gösterilerek Zafer Bayramı resepsiyonunun iptal edilmesi, hem de Gazi Şehirde bunun yapılması kafaları karıştırdı. Oysaki 23 Ağustos 12 Eylül tarihleri arasında yapılan Sakarya Savaşıyla Yunan Orduları gerilemek zorunda kalmış ve bu zafer Türk Ordusunun uzun zaman sonra elde ettiği önemli bir başarı olmuştu.  Gazi Mustafa Kemal’in Başkumandanlığını yaptığı Türk Ordusu kendini adeta yenileyerek ve silkelenerek 26 Ağustos 1922’de düşmana saldırmış ve birkaç saat içinde düşman mevzileri ele geçirilerek 30 Ağustosta düşman çembere alınmıştı. Bundan tam 90 yıl önce büyük zaferlere imza atmış Türkiye Cumhuriyetine ne oldu? Türkiye ve Türk Ordusu bugün terör nedeniyle Gazi Şehrinde hemde Fransızları yerle bir eden şehirde resepsiyon iptal eder oldu.

Etiketler: » » » »
403 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?