Gaziantep Polisgücü Gala Gecesinde 8 Ülkeyi Ağırladı | Narkoz Haber
Parçalı az bulutlu
 • EURO 7.19
 • DOLAR 6.45

Gaziantep Polisgücü Gala Gecesinde 8 Ülkeyi Ağırladı

Spor - 18 Şubat 2020 13:23 A A

Antalya’nın Alanya ilçesinde 14 – 16 Şubat tarihleri arasında yapılan Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 Şampiyonasında Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan’ın misafirperverliği ayakta alkışlandı. Gaziantep mutfağının da tanıtıldığı gecede konuklara yöresel el sanatlarından oluşan hediyeler veridi.

Avrupa’nın en güçlü 8 takımının mücadele ettiği Avrupa Trophy Şampiyonasında Gaziantep Polisgücü Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan ve yönetim kurulu, konuk takımların yetkililerini akşam yemeğinde ağırlayarak Gaziantep mutfağının en güzel yemeklerinden oluşan menüyü tanıttılar.  Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 turnuvasında yer alan İngiltere’nin East Grinstead, Hırvatistan’ın Hockey Club Zelina, Hollanda’nın SCHS, İrlanda’nın Three Rock Rovers, Portekiz’in AD Lousada, İsviçre’nin HC Rotweiss Wettingen, ve Fransa’nın Luc Ronchin HC takımlarının yetkilileri ile teknik ekiplerinin onurlarına düzenlediği organizasyona Euro Hokey Federasyonu Genel Direktörü Angus Kirkland, Turnuva Direktörü David Ellcock, Turnuva Organizatörü John Taylor, Hakem Manejeri John Heron ile Brigitte Sedy ve Türkiye Hokey Federasyonu As Başkanı Bayram Yüksel ve Gaziantep Polisgücü yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Gaziantep’i Merak Ediyorlar

Baklava Yemek İçin Gaziantep’e Gelmek İstiyorlar

Gaziantep Polisgücü Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, akşam yemeğinde konuklara Gaziantep’in ünlü mutfağından örneklerden oluşan bir menü sunarken özel olarak Gaziantep’ten Alanya’ya götürülen baklavadan da ikram etmeyi unutmadı. Gaziantep baklavasını ilk kez tadan konuklar böyle güzel bir tatlı ile karşılaştıklarını söylemeden edemediler.

Türkiye’ye gelirken yaptıkları araştırmalarda Gaziantep’in baklavasının çok iyi olduğunu öğrendiklerini söyleyen yabancı ülke temsilcileri baklavanın bu kadar çok fazla lezzetli olabileceğini hiç tahmin edemediklerini ve sırf baklavanın tadına bakmak için bir daha Türkiye’ye gelebileceklerini ifade ettiler.

YABANCI TEMSİLCİLERE ELSANATLARI ÜRÜNLERİ VERİLDİ 

Gaziantep Polisgücü Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 turnuvasının kaynaşma gecesinde Avrupa’dan gelen konuklara çeşitli hediyeler sundu. Turnuvada görev yapan Euro Hokey Federasyonu Genel Direktörü Angus Kirkland, Turnuva Direktörü David Ellcock, Turnuva Organizatörü John Taylor, Hakem Manejerleri John Heron,ve Brigitte Sedy’e Gaziantep’e özgü bakır işlemeli kupalar hediye ederken, kulüp yetkilerine ise yine Gaziantep’e özgü bakır işlemeli ikili kahve fincanı hediye ederken ayrıca yine Gaziantep’in tanıtımında önemli rol oynayan baklava ve fıstıklarını da hediye ederek örnek bir ev sahipliği yaptı.

Hokey’in Devlerini Türkiye’de Ağırlamaktan Gurur Duyuyoruz

Başkan Mehmet Kaplan geceye katılan konuklara yönelik yaptığı konuşmada bütün kulüpleri Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını, sporun milletleri ve insanları birleştirici rolünün en güzel örneklerinin bir kez daha sergilendiği bir turnuva gerçekleştirdiklerini ve yapmış oldukları organizasyona katılımlarından dolayı teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Gaziantep’te Şampiyona Düzenlenmeli

Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 turnuvasında yer alan ve kaynaşma yemeğine katılan Euro Hokey Federasyonu Angus Kirkland, şunları söyledi.

“Türkiye’nin bu kadar güzel bir ülke olduğunu biliyorduk ama şimdi görerek daha da iyi anladık. Alanya’da yapılan bu organizasyondan son derece memnunuz şu ana kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadık ve Türk halkının sıcaklığını gördük. Ayrıca bu güzel akşamda bizleri yemekte bir araya getiren ev sahibi Gaziantep Polisgücü kulübüne ve başkanına teşekkür ediyorum ayrıca bu hediyelerin de bende manevi anlamı büyük olacaktır” dedi. Bundan sonraki şampiyonalarda Gaziantep’i görmek istediklerini de ifade eden yabancı temsilciler mutlaka Gaziantep’te hokey sahalarının tamamlanması gerektiğini de ifade ettiler.

Türkiye’de Çok Mutlu Olduk

Gaziantep Polisgücü’nün ev sahipliğinde Alanya’da gerçekleştirilen Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 turnuvasının son derece mükemmel bir şekilde geçtiğini kaydeden Turnuva Direktörü David Ellcock, “Doğrusunu söylemek gerekirse Avrupa’nın birçok ülkesinde yapılan turnuvalarda görev yaptım genelde sorunlar yaşadıklarımız oldu ama Türkiye’de şu ana kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadık. Ayrıca böyle güzel bir akşamda bizleri bir araya getiren Gaziantep Polisgücü kulüp başkanımız Mehmet Kaplan’a hem yakın ilgisinden ve hem de güzel hediyelerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Şampiyona İçin Bundan Sonraki Adres Gaziantep Olmalı

Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 turnuvasının Türkiye’de yapılmasının son derece isabetli bir karar olduğunu kaydeden Turnuva Organizatörü John Taylor, “Böylesi soğuk bir mevsimde ılıman bir şehirde turnuvanın yapılması hem sporcular hem de takımlar açısından son derece önemli bir konu. Alanya özellikle hokey sporu açısından kış mevsimlerinde son derece ideal bir şehir. Bana göre bundan sonra ki yıllarda da bu turnuvaların tekrarlarının Alanya ve Gaziantep’te yapılması gerekiyor. Gaziantep’i de görmek ve tanımak istiyoruz. Ayrıca bizleri burada ağırlayan Türkiye temsilcisi Gaziantep Polisgücü’ne ve Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan’a göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı. Karşılıklı görüş alış verişinin yapıldığı gece günün anısına hatıra fotoğrafların çekilmesiyle son buldu.

Bu haber 121 kez okundu.
Spor - 13:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni vaka sayısını açıkladı
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Korona Virüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 108’e çıktığını açıkladı. İyileşen sayısı 70 vaka sayısı  ise 7 Bin 641. Toplamda 55 Bin 464 test yapıldı. Günlük coronavirüs tablosu şu şekilde: Toplam test Sayısı: 55.464 Toplam vaka sayısı: 7402 Toplam can kaybı: 108 Toplam yoğun bakımdaki hasta sayısı: 445 Toplam Entübe hasta sayısı: 309
 • 02
  Başkanlardan çağrı: “Yeterli sağlık önlemlerimiz ve ekipmanlarımız yok. Gelmeyin!
  Corona Virüsü  salgınında vaka sayısındaki artış ve okulların da uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte, özellikle büyük şehirlerden  yazlık evi olanlar yazlığına koşunca sahil beldeleri Belediye Başkanlarından Gelmeyin! çağrısı yapıldı. Geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın çağrısının hemen ardından Marmaris, Keşan ve çeşitli sahil ilçe Belediye Başkanlarından vatandaşlara  uyarı açıklamaları geliyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras […]
 • 03
  Başkan Fadıloğlu: “Evde kalalım, Risk almayalım”
  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bu süreçte vatandaşlarımız, gerekli hassasiyeti göstererek zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaz ve sosyal mesafeyi koruyarak alınan tüm tedbir kararlarına uyarsa bu salgının ülkemizde yayılmasını engelleriz” dedi. Şehitkamil’de bulunan tüm sosyal tesisler, camiler, spor tesisleri, aile merkezleri, havalimanı, polis merkezi amirlikleri, parklar, pazar yerleri, […]
 • 04
  112 Acil Ambulanslarının hijyeni Büyükşehire emanet
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı yoğun mesai harcayan 112 Acil ambulanslarının dezenfektesine başladı. Büyükşehir, kentte bulunan bütün ambulansların hijyenini sağlayacak. Dünya Sağlık Örgütü tarafından “pandemi” yani küresel bir salgın olarak ilan edilen Corona Virüsü’ne karşı verilen ulusal mücadele devam ediyor. Bu kapsamda çalışmalarına virüsün Türkiye’de ilk görüldüğü günden beri devam eden  Büyükşehir […]
 • 05
  FMBA, yeni tip Corona Virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini iddia etti
  Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), yeni tip Corona Virüsü tedavi edecek ilacın geliştirildiğini iddia etti. Açıklamada, “Rusya  FMBA’ya ait ‘Farmzashchita’ Araştırma ve Üretim Merkezi, Çin’in ve Fransa’nın deneyimlerini göz önünde bulundurarak, sıtmaya karşı kullanılan Meflokin ilacının bazında koronavirüs enfeksiyonunun tedavi şemasını geliştirdi” ifadelerine yer verildi. Çalışmaların Rusya Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs tedavi kılavuzuna eklenmesinin önerildiği belirtilen açıklamada, […]

YOL DURUMU