Gaziantep Polisgücü Gala Gecesinde 8 Ülkeyi Ağırladı - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler, - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
15° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Gaziantep Polisgücü Gala Gecesinde 8 Ülkeyi Ağırladı

Spor - 18 Şubat 2020 13:23 A A

Antalya’nın Alanya ilçesinde 14 – 16 Şubat tarihleri arasında yapılan Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 Şampiyonasında Gaziantep Polisgücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan’ın misafirperverliği ayakta alkışlandı. Gaziantep mutfağının da tanıtıldığı gecede konuklara yöresel el sanatlarından oluşan hediyeler veridi.

Avrupa’nın en güçlü 8 takımının mücadele ettiği Avrupa Trophy Şampiyonasında Gaziantep Polisgücü Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan ve yönetim kurulu, konuk takımların yetkililerini akşam yemeğinde ağırlayarak Gaziantep mutfağının en güzel yemeklerinden oluşan menüyü tanıttılar.  Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 turnuvasında yer alan İngiltere’nin East Grinstead, Hırvatistan’ın Hockey Club Zelina, Hollanda’nın SCHS, İrlanda’nın Three Rock Rovers, Portekiz’in AD Lousada, İsviçre’nin HC Rotweiss Wettingen, ve Fransa’nın Luc Ronchin HC takımlarının yetkilileri ile teknik ekiplerinin onurlarına düzenlediği organizasyona Euro Hokey Federasyonu Genel Direktörü Angus Kirkland, Turnuva Direktörü David Ellcock, Turnuva Organizatörü John Taylor, Hakem Manejeri John Heron ile Brigitte Sedy ve Türkiye Hokey Federasyonu As Başkanı Bayram Yüksel ve Gaziantep Polisgücü yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Gaziantep’i Merak Ediyorlar

Baklava Yemek İçin Gaziantep’e Gelmek İstiyorlar

Gaziantep Polisgücü Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, akşam yemeğinde konuklara Gaziantep’in ünlü mutfağından örneklerden oluşan bir menü sunarken özel olarak Gaziantep’ten Alanya’ya götürülen baklavadan da ikram etmeyi unutmadı. Gaziantep baklavasını ilk kez tadan konuklar böyle güzel bir tatlı ile karşılaştıklarını söylemeden edemediler.

Türkiye’ye gelirken yaptıkları araştırmalarda Gaziantep’in baklavasının çok iyi olduğunu öğrendiklerini söyleyen yabancı ülke temsilcileri baklavanın bu kadar çok fazla lezzetli olabileceğini hiç tahmin edemediklerini ve sırf baklavanın tadına bakmak için bir daha Türkiye’ye gelebileceklerini ifade ettiler.

YABANCI TEMSİLCİLERE ELSANATLARI ÜRÜNLERİ VERİLDİ 

Gaziantep Polisgücü Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 turnuvasının kaynaşma gecesinde Avrupa’dan gelen konuklara çeşitli hediyeler sundu. Turnuvada görev yapan Euro Hokey Federasyonu Genel Direktörü Angus Kirkland, Turnuva Direktörü David Ellcock, Turnuva Organizatörü John Taylor, Hakem Manejerleri John Heron,ve Brigitte Sedy’e Gaziantep’e özgü bakır işlemeli kupalar hediye ederken, kulüp yetkilerine ise yine Gaziantep’e özgü bakır işlemeli ikili kahve fincanı hediye ederken ayrıca yine Gaziantep’in tanıtımında önemli rol oynayan baklava ve fıstıklarını da hediye ederek örnek bir ev sahipliği yaptı.

Hokey’in Devlerini Türkiye’de Ağırlamaktan Gurur Duyuyoruz

Başkan Mehmet Kaplan geceye katılan konuklara yönelik yaptığı konuşmada bütün kulüpleri Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını, sporun milletleri ve insanları birleştirici rolünün en güzel örneklerinin bir kez daha sergilendiği bir turnuva gerçekleştirdiklerini ve yapmış oldukları organizasyona katılımlarından dolayı teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

Gaziantep’te Şampiyona Düzenlenmeli

Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 turnuvasında yer alan ve kaynaşma yemeğine katılan Euro Hokey Federasyonu Angus Kirkland, şunları söyledi.

“Türkiye’nin bu kadar güzel bir ülke olduğunu biliyorduk ama şimdi görerek daha da iyi anladık. Alanya’da yapılan bu organizasyondan son derece memnunuz şu ana kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadık ve Türk halkının sıcaklığını gördük. Ayrıca bu güzel akşamda bizleri yemekte bir araya getiren ev sahibi Gaziantep Polisgücü kulübüne ve başkanına teşekkür ediyorum ayrıca bu hediyelerin de bende manevi anlamı büyük olacaktır” dedi. Bundan sonraki şampiyonalarda Gaziantep’i görmek istediklerini de ifade eden yabancı temsilciler mutlaka Gaziantep’te hokey sahalarının tamamlanması gerektiğini de ifade ettiler.

Türkiye’de Çok Mutlu Olduk

Gaziantep Polisgücü’nün ev sahipliğinde Alanya’da gerçekleştirilen Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 turnuvasının son derece mükemmel bir şekilde geçtiğini kaydeden Turnuva Direktörü David Ellcock, “Doğrusunu söylemek gerekirse Avrupa’nın birçok ülkesinde yapılan turnuvalarda görev yaptım genelde sorunlar yaşadıklarımız oldu ama Türkiye’de şu ana kadar hiçbir sorun ile karşılaşmadık. Ayrıca böyle güzel bir akşamda bizleri bir araya getiren Gaziantep Polisgücü kulüp başkanımız Mehmet Kaplan’a hem yakın ilgisinden ve hem de güzel hediyelerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Şampiyona İçin Bundan Sonraki Adres Gaziantep Olmalı

Eurohockey Indoor Club Trophy 2020 turnuvasının Türkiye’de yapılmasının son derece isabetli bir karar olduğunu kaydeden Turnuva Organizatörü John Taylor, “Böylesi soğuk bir mevsimde ılıman bir şehirde turnuvanın yapılması hem sporcular hem de takımlar açısından son derece önemli bir konu. Alanya özellikle hokey sporu açısından kış mevsimlerinde son derece ideal bir şehir. Bana göre bundan sonra ki yıllarda da bu turnuvaların tekrarlarının Alanya ve Gaziantep’te yapılması gerekiyor. Gaziantep’i de görmek ve tanımak istiyoruz. Ayrıca bizleri burada ağırlayan Türkiye temsilcisi Gaziantep Polisgücü’ne ve Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan’a göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı. Karşılıklı görüş alış verişinin yapıldığı gece günün anısına hatıra fotoğrafların çekilmesiyle son buldu.

Bu haber 191 kez okundu.
Spor - 13:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  GAHİB Başkanı Kaplan, “Haziran 2020 itibarıyla toparlanma sürecine gireceğiz”
   Telekonferans sistemiyle toplanan ve pandemi sürecinde üretimi ve ihracatı değerlendiren Gaziantepli halıcılar Haziran 2020 itibarıyla sektörün yeniden toparlanacağına ve ihracatta yeni başarı öykülerine imza atılacağına inandıklarını ifade ettiler. Firmaların olağan üstü önlemlerle üretimlerini sürdürdüğünü ifade eden GAHİB Başkanı Ahmet Kaplan önce insan sağlığı ilkesiyle hareket edildiğinin altını çizdi Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet […]
 • 02
  65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş ve altı sokağa çıkma yasağına ilişkin genelge
  Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmak, sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş ve altı gençlerimizin sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan,65 yaş […]
 • 03
  Başkan Fatma Şahin’den Oğuzeli Nar Bahçelerine ziyaret
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  Oğuzeli ziyareti kapsamında bereketin sembolü olarak görülen nar bahçelerini yerinde gördü. Pandemi sürecinde, narın ve nar ekşisinin vücuda büyük bir bağışıklık kazandırdığına dikkati çekerek, “Sağlıklı lezzetin başkenti olmak için nar, hedefimize ulaşmak adına kabuğu, çekirdeği ve suyuyla çok özel bir ürün. Bize düşen, çok üreterek sık sık tüketmemiz, aynı […]
 • 04
  SANKO Üniversitesi Sanal Konferanslara Devam Ediyor
  SANKO Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Sanal Konferans’a konuk olan Harvard Üniversitesi Cold Spring Harbor Laboratuvarı’ndan Dr. Semir Beyaz, “Önemli olan hayatın içerisinde her zaman çözüm bulmak veya başarılı olmak değil, öncelikle başarıya ve çözüme giden yolda zayıf yönlerimizi bilmektir” dedi. Koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri dolayısıyla sanal ortamda öğrencileri ve akademisyenleri Harvard Üniversitesi Cold Spring Harbor Laboratuvarı’ndan […]
 • 05
  Gaziantep’te uzun bir aradan sonra ilk Cuma Namazı kılındı
  Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de bir süreliğine cemaatle kılınmasına ara verilen Cuma Namazı, uzun bir aradan sonra meydanlarda eda edildi. İl merkezi ve ilçelerde maske, mesafe başta olmak üzere tüm kurallar göz önüne alınarak belirlenen alanlarda kılınan ilk Cuma namazına binlerce vatandaş katıldı. Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Üniversitesi 15 Temmuz […]

YOL DURUMU