logo

Gaziantep SGK’dan duyuru: “Kefaletlerde,“SGK Borcu Yoktur Belgesi”şartı aranmayacak”

Gaziantep SGK’dan duyuru: “Kefaletlerde,“SGK Borcu Yoktur Belgesi”şartı aranmayacak”

SGK Gaziantep İl Müdürlüğü Kredi Garanti Fonu tarafından verilecek yeni kefaletlerde, “SGK Borcu Yoktur Belgesi” şartı aranmayacağını duyurdu.

SGK İl Müdürü Mehmet Uzun, Kredi Garanti Fonu tarafından verilecek yeni kefaletlerde, “SGK Borcu Yoktur Belgesi” şartının aranmayacağını belirterek, Kredi kullanacak olanların hem Korona virüs tehlikesine karşı SGK’ya gelmek zorunda kalmayacağına, hem de bürokrasinin azaldığına dikkat çekti.

SGK Gaziantep İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

“29 Mart 2020 tarihli ve 2325 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 30/03/2020 tarihinden 31/12/2020 tarihine kadar (bu iki tarih dahil) di. 30 Mart 2020 tarihinden başlamak üzere 31 Aralık 2020 tarihine kadar Kredi Garanti Fonuna verilmek üzere Bankalar tarafından talep edilen “SGK Borcu Yoktur Yazısı” istenmeyecek. Konu ile ilgili olarak SGK İl Müdürü Mehmet Uzun; “Son günlerde “Borcu Yoktur Yazısı” için Kuruma çok sayıda vatandaşın geliyor. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından kullanılan krediler için 31/12/2020 tarihine kadar Kredi Garanti Fonuna verilmek üzere SGK’dan  “Borcu Yoktur Yazısı” alma zorunluluğu kaldırıldı. Böylece kredi kullanacak olanların hem Korona virüs tehlikesine karşı SGK’ya gelmek zorunda değiller hem de bürokrasi azaltılmış oldu” denildi.

 

Etiketler: » » » » » » »
45 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?