logo

GAZİANTEP TARİHİNİ DUVARLARA İŞLEDİ

Gaziantepli ressam geçmişi unutturmamak ve tarihi canlı tutmak için tarihi duvarlara işledi.

Resim sanatıyla ilgili herhangi bir eğitim almamasına rağmen, uzun yıllar önce kendinde olan yeteneklerini keşfeden ve resim yapanların yanında kendini geliştiren Ergün Antepli, şimdi Gaziantep tarihini geleceğe taşımak adına çalışmalar yapıyor.

Bir arkadaşının, oturduğu Emek Mahallesi, Kemal Bayram Caddesi üzerindeki sitenin bahçe duvarına ne yapacağını düşünürken, duvarlara Gaziantep tarihini anlatan resimlerin yapılması fikrinin ortaya çıktığını belirten Antepli, “ Gaziantep tarihini insanlara anlatabilmek amacıyla bu çalışmayı yapıyorum” dedi.

Ergün Antepli, Gaziantep tarihinin çok eskilere dayandığını ancak bu tarihi anlatmak ve canlı tutmak için bu güne kadar böyle bir adım atılmadığını ifade ederek,” Bir arkadaşımın tavsiyesi ile siteyi çevreleyen duvarlara Gaziantep tarihini anlatan resimler yapmaya karar verdim. Amacım, geçmişi günümüze taşımak ve kentin tarihini gelecek nesillere görsel olarak anlatmak. Gaziantep tarihi çok eskilere dayanıyor. Bu şehir her yönü ile buram buram tarih kokuyor ancak bu tarihi geleceğe taşıma yönünde atılan adımlar yetersiz kalıyor. Ben tarihi kapalı kapılar arasında sergilemekten çok, insanların sürekli gezdikleri ve gözlerinin önünde olabileceği duvarlara yapmaya karar verdim. Umarım, insanlar tarihimizi görür ve geçmişi hakkında bilgi sahibi olurlar” diye konuştu.

Ressam Antepli, Apartman istimlak duvarlarında Gaziantep Tarihini yaşatmak için çalışmalarını sürdüreceğini belirtti.

Etiketler: » » » » » » »
310 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?