Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Üniversitesi`nde Mezuniyet Coşkusu

Gaziantep Üniversitesi`nin çeşitli fakültelerinden mezun olan 4000 öğrenci coşkulu bir törenle diplomalarını aldı.

Amfi Tiyatro`da gerçekleşen mezuniyet töreninde konuşan Vali Erdal Ata, Atatürk`ün Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini belirterek “Eğer biz Atamızın bizlere gösterdiği çağdaş ülkeler seviyesine ulaşmak istiyor, emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek başarıyla yaşatmak, bölgesinde ve dünyada lider ülke konumuna gelmesini istiyorsak mutlaka devlet olarak millet olarak çok çalışmalıyız ve eğitime çok önem vermeliyiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun ise mezun olan öğrencilerin ailelerine seslenirken, “Yetiştirdiğiniz çocuklarınız, kucağınızda taşıdığınız bebeleriniz bugün üniversite mezunu olarak yanınızda ve hayatın içerisine salıyoruz onları biz. Doğumdan bugünlere kadar onlara verdiğiniz kutsal emeklerin semeresini görüyorsunuz. Bize emanet ettiğiniz yavruları en güzel şekilde yetiştirmek için elimizden gelen her türlü çabayı gösterdik. Bunun sonunda bugün bu mutlu anda onların mezuniyetini idrak etiğimiz bu günde sizlerin sevinçlerini paylaşıyoruz”  dedi. Prof. Dr. Coşkun öğrencilere de, “Cesur olun Ama bu cahil cesareti değil, bilgiye dayalı bir cesaret olsun. Dürüst olun ne olursa olsun maske takmayın göründüğünüz gibi olun olduğunuz gibi görünün. Mesleğinizde başarılı olun” çağrısında bulundu.

Öğrencilerin Gaziantep Üniversitesi Andının okunmasının ardından bölümlerinde dereceye giren öğrencilere Vali Ata, Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Bölge Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Esat Semerci ve diğer konuklar tarafından diplomalar verildi.

Renkli görüntülerin yer aldığı mezuniyet töreninde aileler de çocuklarıyla diploma heyecanını yaşadı. Fakülte ikincisi olarak mezun olan Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümü öğrencisi yabancı uyruklu Adamu Abdullahi mutluluğunu ülkesinin bayrağını sallayarak gösterdi.

Mezuniyet Töreni havai fişek gösterisi ve keplerin fırlatılmasının ardından Çobanevi Sosyal Tesisi`ndeki kokteyl ile sona erdi.

Etiketler: » » »
762 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?