logo

Gaziantep Yardım Vakfı Yöneticileri Pandemide Yardımlara Devam Ediyor

Gaziantep Yardım Vakfı Yöneticileri Pandemide Yardımlara Devam Ediyor

Pandemi sürecinde yardımlar artarak devam etti

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, pandemi sürecinde yardımların aksatılmadan devam ettiğini açıkladı.

Gaziantep Yardım Vakfı yöneticileri geçtiğimiz Aralık ayında ziyaretçilere kapılarını açan 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi’ni ziyaret etti. Gazi şehrin 11 ay boyunca düşmana karşı sergilediği kahramanlık destanını geleceğe taşıyan müzeyi gezen Gaziantep Yardım Vakfı yöneticileri, müzenin Gaziantep’e kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

CENAZE YEMEĞİ YERİNE BURS

Gaziantep Valiliğinin izni ile yardım faaliyetlerine ara vermeden devam ettiklerini ifade eden Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin, müze ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, 2020 yılında yapılan yardımları değerlendirdi. Yetkin, “2020 Yılında dar gelirli ailelerimize 500’er kilo kömür yardımında bulunduk. İhtiyaç sahibi aileler için düzenli olarak gıda ve temel ihtiyaç maddelerinin dağıtımına aksatmadan devam ettik. Kurban kesimleri gerekli tedbirler alınarak pandemi sürecinde de devam etti. Pandemide cenaze yemekleri yasaklandığı için cenaze yemekleri yerine erzak kolisi dağıtımı yaptık. Cenaze yemekleri yerine ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında bulunulmasını veya öğrencilere burs verilmesini çok önemsiyoruz” diye konuştu.

YOKSULLUĞU EĞİTİMLE YENEBİLİRİZ

Gaziantep Yardım Vakfı olarak eğitime büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Yetkin, şöyle devam etti: “Yoksulluğu ancak eğitimle yenebiliriz. Bu nedenle de ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının okula devam etmeleri için burs veriyoruz. Vakıf olarak 60 öğrencimize 400 lira bur verdik. Yine Anadolu Lisesi mezunlarının katkıları ile ihtiyaç sahiplerine ayakkabı ve bot dağıttık. Alleben ve Zeugma Rotary Kulüpleri tarafından temin edilen tabletleri uzaktan eğitime erişmekte zorluk çeken öğrencilerimize ulaştırdık.”

Başkan Yetkin, geçtiğimiz yıl vakıf binasına yeni bir soğuk oda yapıldığını da sözlerine ekledi.

Etiketler: » » »
118 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?