Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep’e Şehit Ateşi Düştü

Gaziantep’e Şehit Ateşi Düştü

Gaziantep’e Şehit Ateşi Düştü

“Pençe Harekâtı kapsamında Kuzey Irak’ta 2 asker şehit oldu”

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada, “Pençe Harekâtı kapsamında arama tarama faaliyeti sırasında teröristlerle çıkan çatışmada 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş olmuştur” denildi. Gaziantep’e Şehit Ateşi Düştü

Çatışmada yaralanan P.Tğm. Ali Rıza Özcücük ve  P.Uzm.Çvş. Sergen Güçlüer kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit düştü. Şehitlerden P.Tğm. Ali Rıza Özcücük’ün Gaziantepli olduğu öğrenildi. Çatışma sonrası bölgedeki terör unsurları ateş altına alındı.

Piyade Uzman Çavuş Sergen Güçlüer’in Aksaray’ın Ihlara beldesindeki baba evine şehadet haberi ulaştı.

MSB’den yapılan yazılı açıklamada, “Pençe Harekâtı (Irak Kuzeyi/Hakurk) bölgesinde 27 Temmuz 2021 tarihinde arama tarama faaliyeti sırasında teröristlerle temas sağlanmış, çıkan çatışmada 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bahse konu çatışmada bölücü terör örgütü mensubu 1 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.

 

Bahse konu çatışmada bölücü terör örgütü mensubu 1 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: » » » » » » »
399 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?