Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GAZİANTEPLİ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ TBMM’DE

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası Başkan ve yönetim kurulu üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclis’inde Gaziantep Milletvekillerini ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu. Yapılan ziyaretlerde inşaat sektörünün sorunları masaya yatırıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Melih Meriç ve yönetim kurulu üyeleri Gaziantep milletvekilleri Hüseyin Çelik, Derya Bakbak, Mehmet Şeker, Nejat Koçer, Ali Şahin, Mehmet Sarı ve Şamil Tayyar’ı makamlarında ziyaret etti. Türkiye Büyük Millet Meclisinin de milletvekillerini tek tek ziyaret eden Başkan Melih Meriç ve Yönetim Kurulu üyeleri Gaziantep’in inşaat sektöründe yaşanan sorunların çözümü konusunda görüşlerini anlattılar.

Milletvekilleri Gaziantep’in imarı, şehir planlaması ve yeni imar alanlarının düzenlenmesi konusunda her türlü katkıya hazır olduklarını ifade ettiler. Çarpık yapılaşmanın önlenmesi, inşaat kalitesinin artırılması ve modern bir Gaziantep yaratılması için kurumlar arası diyalogun önemli olduğu ifade edildi. Gaziantep’in geniş bir meydana ihtiyacı olduğuna dikkat çekilerek kenti sembolize eden bir yapının veya anıtın eksikliği hissedildiği kaydedildi. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Melih Meriç “ Gaziantep milletvekillerimizi mecliste ziyaret ederek odamızın çalışmaları ve hedefleri konusunda bilgi verdik. Gaziantep’in daha iyi ve yaşanabilir bir kent olması konusunda görüşlerimizi aktardık. Tüm milletvekillerimiz bu konularda her türlü desteği vereceklerini belirttiler. İnşaat Mühendisleri Odası olarak inşaatta kalite ve depremler konusunda duyarlı çalıştığımızı, bu konuda belediyelerimizden de destek aldığımı belirttik. Bundan sonra oda olarak yalnızca evrakla uğraşan değil kentin sorunlarının çözümü noktasında her türlü katkıyı sağlayan bir oda olmayı hedeflediğimizi anlattık. Milletvekillerimiz sivil toplum kuruluşlarının bu anlamda çok önemli olduğunu belirttiler” dedi.

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası başkanı ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Anıtkabir’i ziyaret ederek saygı duruşunda bulundular.

Etiketler: » » » »
956 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?