Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

GAZİANTEPSPOR’DA ŞOK ÜSTÜNE ŞOK

Gaziantep 2.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen savcılık iddianamesinden sonra mahkemenin yöneticileri görevden uzaklaştırma kararı Gaziantepsporda şok etkisi yarattı.

Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamenin Gaziantep 2.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesinden sonra yöneticilerin görevden uzaklaştırılma kararıyla Gaziantepsporda kelimenin tam anlamıyla şok üstüne şok yaşanıyor. Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesi; Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl başta olmak üzere 12 yöneticiyi görevinden uzaklaştırdı. Mahkeme; 15 Nolu Tensip Kararı ile sanıklar; Halil İbrahim Kızıl, Mehmet Salih Kızıl, Sabri Hamamcı, Tahir Tığrak, Halil Süreyya Aksu, İlhami Şimşek, Ahmet Karapınar, Arif Çelik, Burhan Büyükkömürcü, Mehmet Sait Ercan, İbrahim Halil Döş ve Ömer Çelik’in Gaziantepspor Kulübü’ndeki görevlerinden geçici olarak uzaklaştırılmalarına karar verdi.
Spor çevreleri ve hukukçular bu süreçten sonra Gaziantepspor yönetiminin hukuken görev yapamaz konumuna düştüğünü, kulübün büyük olasılıkla atanacak kayyum heyeti tarafından yapılacak olağanüstü kongreye kadar yönetileceğini belirtiyorlar.

Konuyla ilgili olarak Gaziantepspor’ün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada; Bugün bazı internet ve medya organlarında 12 yöneticimizin görevden uzaklaştırıldığı ve Gaziantepspor yönetiminin düştüğü şeklinde bazı haberler yayınlanmıştır.” denilerek, şu ifadelere yer verildi: “Yayınlanan bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Zira Gaziantep 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7 yöneticimiz hakkında geçici olarak görevden uzaklaştırma kararı verilmiş olup buna ilişkin karar henüz kesinleşmemiştir. Kulüp avukatlarımız tarafından gerekli hukuki girişimlere başlanmıştır. Gaziantepspor Kulübü Yönetimi olarak görevimizin başında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Etiketler: » » » » »
491 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?