logo

Gaziantep’te PKK/KCK Terör Örgütüne düzenlenen operasyonlarda 15 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te PKK/KCK Terör Örgütüne düzenlenen operasyonlarda 15 kişi gözaltına alındı

gaziantep-emniyetGaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce PKK/KCK terör örgütüne yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda aralarında memur, öğretmen, üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Valiliği Operasyona yönelik yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Gaziantep’te bulunan bazı kamu kurum ve kuruluşları ile bazı özel kurum ve kuruluşlarda görev yapan memur, öğretmen, üniversite öğrencileri ve Demokratik Bölgeler Partisi sözde İl Eşbaşkan Vekilinin de aralarında olduğu, PKK/KCK terör örgütü Demokratik Halk Devrimi-Demokratik Özerklik Stratejisi’ne uygun olarak; “ÖZ YÖNETİM” ve “ÖZ SAVUNMA” adı altında yapılan silahlı, bombalı, barikatlı eylemlere destek veren terör örgütü mensubu/terör örgütüne müzahir şahısların deşifre edilerek faaliyetlerinin engellenmesine yönelik çalışmalar yapılmıştır.

PKK/KCK terör örgütünün üst yönetiminin talimatları doğrultusunda aleni olarak sosyal paylaşım siteleri üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yapan,  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, Kamu Kurumlarına, güvenlik güçlerine hakaret eden, asılsız suçlamalarda bulunan ve güvenlik güçlerini hedef gösteren şahıslar yakalanmıştır.

emniyet-komOperasyon kapsamında yapılan aramalarda, (15) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, (2) adet ruhsatsız av tüfeği, (44) adet av tüfeği fişeği, (1) adet bilye atar tabanca, (25) adet kurusıkı tabanca fişeği ve çok sayıda PKK/KCK terör örgütü içerikli kitap, dergi, fotoğraf, bez parçaları örgütsel dokümanlar ile laptop bilgisayar, harici harddisk, flash bellek, hafıza kartı, cep telefonu, sim kart vb. dijital veri depolayıcıları elde edilerek el konuldu.”

 

 

Etiketler: » » » »
20 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?