logo

Gaziantep’te vatandaşın dikkati bomba faciasını önledi: 2 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’te vatandaşın dikkati bomba faciasını önledi: 2 kişi gözaltına alındı

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi Karşıyaka Polis Merkez Amirliğinin karşısına yaklaşık bin 200 gram her parçası zaman ayarlı düzeneğe sahip patlayıcı madde vatandaşın dikkati sayesinde ihbar edildi ve olay yerine gelen ekipler tarafından imha edildi.

İçişleri Bakanlığı, ihbar ve analiz çalışmaları üzerine alarma geçen Gaziantep polisinin uygulama noktasında durdurduğu araç içerisinde eşkâle uyan iki kişinin göz altına alındığını duyurdu.

Gaziantep’in Şehitkamil İlçesi Karşıyaka Polis Merkez Amirliğinin karşısına yaklaşık bin 200 gram her parçası zaman ayarlı düzeneğe sahip patlayıcı madde tespit edilerek imha edildiğini ve olayla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“Gaziantep/Şehitkamil ilçesi Karşıyaka Polis Merkez Amirliği karşısında park halinde bulunan bir aracın altına bugün akşam saatlerinde bırakılan çanta, sokakta oturan vatandaşların dikkatini çekti.

Olay yerinden hızla uzaklaşan şahsı gören vatandaşlar hemen 155 Polis İmdat hattını arayarak şüpheli şahsın eşgal bilgisi ve bindiği aracın plakasını bildirdi.

Bunun üzerine olay yerinde güvenlik tedbiri alan Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmada, çanta içerisinde 3 parça halinde (yaklaşık 1200 gr ve her parçası zaman ayarlı düzeneğe sahip) patlayıcı madde olduğunu tespit etti. Bomba imha ekiplerince patlayıcı madde kontrollü olarak imha edildi” denildi.

 

Etiketler: » »
469 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?