GAZİKENT ÜNİVERSİTESİ'NDE 'DİL EĞİTİMİ' KURSU AÇILIYOR | Narkoz Haber
Az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

GAZİKENT ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘DİL EĞİTİMİ’ KURSU AÇILIYOR

Eğitim - 06 Ocak 2012 16:27 A A

Gazikent Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından İngilizce ve Arapça Dil Eğitim Kursu açılıyor. Kursa katılmak isteyenler için ön kayıtlar başlarken, son başvuru tarihi 18 Ocak Çarşamba günü olarak açıklandı.

“İngilizceyi Okuyarak Öğrenemezsiniz” sloganıyla başlayacak olan İngilizce kursunda eğitimler Gazikent Üniversitesi Öğretim üyelerince verilecek.  10 hafta süreceği bildirilen ve haftada iki gün verilecek olan ve eğitimler, 24 Ocak Salı günü başlayacak. Eğitim sonunda kursiyerler İngilizce-Türkçe sertifika alacaklar.

Kursa katılmak isteyenlerden en az lise mezunu olma şartı aranırken, Gazikent Üniversitesi çalışanlarına ve öğrencilerine yüzde 20, Gazikent Üniversitesi dışındaki üniversitelerde eğitim gören lisans ve yüksek lisans öğrencilerine ise yüzde 10 indirim uygulanacağı duyuruldu.

Dil Eğitim Kurslarının Gazikent Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu binasında verileceğini dile getiren Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Derya Özmertyurt, İngilizce kursuyla ilgili şunları söyledi: “Kurslarımız, bilgisayar destekli dil öğrenimi uygulamaları zenginleştirilmiş, laboratuar sınıfları imkanlarıyla en iyi şekilde yürütülüyor.  Çalışanlara yönelik hem hafta içi, hem de hafta sonu eğitim imkanı sunuyoruz.”

“MODERN ARAPÇA DA ÖĞRETİYORUZ”

Özmertyurt, Arapça Dil Eğitimi’nin de Ocak ayı sonu itibariyle başlayacağını ifade etti. Arapça Dil Eğitimi’ne özellikle Ortadoğu’da ticaret yapan sanayicilerin ihtiyaç duyduğunu sözlerine ekleyen Özmertyurt,”Arapça Dil Eğitimi için başvurular başladı. Eğitimlerimizde modern Arapça’yı da öğretiyoruz. Dil eğitimlerimize en az lise mezunu olan herkes katılabilir. Gaziantep sanayi topluluğunu güçlendirmek için Arapça Dil Eğitimi önemli. Kursun tamamlanmasının ardından kursiyerlere Gazikent Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından sertifika verilecek” dedi.

Dil Eğitim Kurslarına katılmak isteyenlerin Gazikent Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne başvuruda bulunmaları istenirken, başvuru yapacak kursiyerlerden 2 adet fotoğraf, diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisi talep edildiği öğrenildi.

Bu haber 84 kez okundu.
Eğitim - 16:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU